Závod v Mladé Boleslavi ovládla jedna cyklistická stáj. Obsadila hned pět míst v první desítce

Po nedělním závodě s hromadným startem kategorie U23, který se konal na Slovensku, dnes pokračovalo ŠKODA AUTO mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice v Mladé Boleslavi. Cyklisté týmu Topforex Lapierre na sebe hned v prvním závodě strhli pozornost. V kategorii U23 ovládli časovku a za bronzovým medailistou Vojtěchem Řepou dojeli hned čtyři jeho týmoví kolegové.

Odložený šampionát, kdy Opočno nahradila Mladá Boleslav, dnes začal společnými časovkami. Čeští a slovenští závodníci bojovali o první sadu medailí na 40 km dlouhé trati. Vojtěch Řepa potvrdil formu z posledních týdnů, kdy po absolvování Czech Tour 2020, kde startoval jako člen reprezentačního výběru, získal titul mistra ČR v kategorii U23.

Nadějný jezdec dojel do cíle třetí se ztrátou 1:37 na vítěze, Jakuba Otrubu ze stáje Elkov – Kasper. Jako senzační můžeme pak označit pořadí za medailovými pozicemi, kdy se seřadili k radosti týmu Topforex Lapierre 4. Bouček, 5. Klabouch, 6. Honsa a 7. Ťoupalík.

„Výsledek jasně potvrzuje, že jsme skvěle načasovali formu celého týmu,“ dodává sportovní ředitel Topforex Lapierre Petr Kaltofen.

Po zítřejším volnu pak mladé cyklisty čeká sobotní druhá část šampionátu, kdy budou startovat ve hromadném závodě společně s kategorií Elite (192 km).