Brněnský šéfkuchař Zajíček získal prestižní ocenění

Brněnská restaurace The Yard Lounge & Dining, součást hotelu Courtyard by Marriott, se může od letošního podzimu pyšnit oceněním Europe Chef of the Year. V konkurenci více než 900 šéfkuchařů z celého světa zvítězil v rámci udílení cen The Award of Culinary Excellence právě místní šéfkuchař Radovan Zajíček. Vyzkoušet jeho vyhlášenou středomořskou kuchyni máte možnost i vy. Restaurace nabízí pravidelně obměňované menu, jež můžete využít k pracovním obědům, večeřím s přáteli nebo si užít víkendový brunch s rodinou.

Restauraci The Yard Lounge & Dining naleznete ve Spielberk Office Centre na Holandské 12 v Brně. Nabízí především středomořskou kuchyni, ale šéfkuchař Radovan Zajíček je vyhlášený také díky svým steakům či domácím dezertům. Restaurace je otevřena denně od 06:30 (o víkendu od 07:00) do 22:00, bar pak až do 24:00. Je tak ideálním místem, kam zajít na snídani, oběd, večeři nebo pouze s přáteli na drink po práci. Jednou měsíčně také pořádají nedělní rodinné brunche s neomezenou konzumací.

O celé menu restaurace se stará šéfkuchař Radovan Zajíček. Ten sbíral zkušenosti v mnoha restauracích v Anglii, Španělsku, Rakousku či Francii a měl možnost učit se od předních šéfkuchařů včetně těch oceněných michelinskými hvězdami. Léta působil také v kuchyních na prestižních zaoceánských lodích. Zde získal lásku k rybám, plodům moře či kvalitním steakům, které nyní připravuje brněnským hostům restaurace The Yard Lounge & Dining.

Radovan svým kuchařským uměním a neutuchajícím nadšením pro práci zaujal také

odbornou porotu z řad kulinářských a hotelových expertů a dosáhl na vítězství v rámci udílení letošních cen The Award of Culinary Ecellence. Ocenění Europe Chef of the Year získal v konkurenci více než 900 hotelů v rámci vybraných značek sítě Marriott International. Svoji cenu přebral v září ve Washingtonu DC a sám k tomu dodává: „Je to pro mě obrovská čest a velice si vážím, že moje dovednosti porotu oslovily. Ještě více mě těší, když hosté restaurace The Yard nadšeně oceňují naši práci. Spokojený zákazník je pro kuchaře to nejvyšší uznání.“

Ať už v Brně bydlíte, pouze jím projíždíte nebo jste se sem vydali na výlet, nezapomeňte navštívit restauraci The Yard Lounge & Dining. Šéfkuchař Radovan Zajíček vám se svým mezinárodním týmem připraví hvězdné menu, jež povznese každé setkání u jídla na nevšední gastronomický zážitek.