Legendární zapiekanki konečně i v Praze

Věděli jste, že dlouhé zapečené bagety se těšily své oblibě již v sedmdesátých letech? A že to překvapivě nebyla Francie, ale Polsko, kde tzv. zapiekanky stály na počátku vzniku street foodu ve střední Evropě? Tento příběh se stal jednou z ingrediencí pražského podniku ZONA Bistro, který je okořeněný kvalitními surovinami, posypaný špetkou inspirace světových kuchyní, servírovaný s láskou a ohledem k přírodě.

ZONA Bistro, to je letošní nováček na pražské street food scéně. Jeho filozofie je však inspirována příběhem starým bezmála padesát let. Na počátku stála zapiekanka, pšeničná bageta, jež se v polských ulicích podávala s houbami s cibulí, zapečená tučným sýrem a dochucená levným kečupem. Majitelé ZONA Bistro k tomu dodávají: „Zapiekanka bylo oblíbené polské street food a my jsme tento koncept chtěli oživit a dát mu novou šanci na českém trhu, tentokrát s těmi nejkvalitnějšími surovinami.“ V ZONA Bistro vás čeká křupavá bageta z francouzské pekárny Le Caveau, anglický čedar, italský parmazán a houby portobello s lanýžovým olejem nebo pikantní kombinace jalapenos a salámu ventricina či pomazánka z červených fazolí s koriandrem. To vše na základu z domácí rajčatové pomazánky marinara.

ZONA Bistro toho však nabízí daleko více. Můžete sáhnout po dalších bagetových variantách, například s parmskou šunkou, nebo zapečeným lilkem. Mini hosté si zde bagetu mohou vychutnat ve variaci Bambini s příchutí pizza Margarita. Kromě baget jsou v nabídce také focaccia, kde u nejen veganských zákazníků vede ta s pečeným lilkem, domácí majonézou, pestem z rucoly a omáčkou z guacamole. Pokud budete mít chuť na něco malého, zkuste misku nachos s fazolovým dipem nebo „italské prkénko“ plné dobrot. To můžete doplnit sklenkou italského růžového vína nebo českým pivem Kamenice.

Ať už vás během dne přepadne malý hlad, budete se chtít posilnit před cestou do klubu nebo plánujete uspořádat piknik s přáteli, ZONA Bistro vám nabízí to nejlepší ze street food. Kromě vyvážené chuti postavené na kvalitních surovinách vás může hřát i dobrý pocit. Bistro vůbec nepoužívá plasty, jídlo s sebou si odnesete v papírových obalech a nápoje ve skle.

ZONA Bistro naleznete v Dlouhé ulici na Praze 1. Otevřeno mají od pondělí do soboty, od 9 do 20 hodin.

www.zonabistro.cz
Tagy: