Odhalte na jaře tajemství zdravé kuchyně

Je nejvyšší čas zamávat přebytečným tukovým zásobám. S jarními měsíci se probouzí náš organismus, který si přes zimu dostatečné odpočinul a má teď energie zase na rozdávání. Proto je toto období nejlepším začátkem pro restart celého těla. Vtrhněte do kuchyně s novým větrem v zádech a naučte se stravovat kvalitně a vyváženě. Tajemství zdravého vaření se skrývá ve výběru čerstvých potravin, v jejich skladování a v následné úpravě. Co k tomu budeme potřebovat? Stačí trocha nadšení. Kuchyňští pomocníci od Potten & Pannen – Staněk se postarají o všechno ostatní.

Keramická pánev GreenPan Premiére, velikost 28 cm

Zdravé vaření začíná u kvalitní pánve. Vysoká vrstva oleje je minulostí, nyní stačí minimum tuku a zázrak je na světě! Keramická pánev GreenPan Premiére o průměru 28 cm je oproti ostatním pánvím jedinečná ve svém povrchu, který ani při přehřátí neuvolňuje žádné toxiny, a navíc je vyrobený šetrným způsobem k životnímu prostředí. Díky odolnému nepřilnavému keramickému povrchu, vyrobenému z derivátu písku, dokážete skvěle připravit jakákoliv jídla na nízké až střední teplotě, tedy například zeleninu, vajíčka nebo dušené pokrmy. Technologie Evershine se postará o to, aby povrch i po pravidelných tazích vařečky zůstal stále jako nový. Pánev GreenPan je vhodná jak na všechny druhy varných desek včetně indukce, tak při pečení v troubě do 220 °C. A až dovaříte, lze ji bez problému umýt v myčce. Pořiďte si tuto novinku v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz za 2 590 Kč.

Chytrý květináč Veritable Connect

Na první pohled krásný a zároveň zdravý pokrm? Vsaďte na čerstvé bio bylinky, mini odrůdy ovoce a zeleniny nebo jedlé květy po celý rok. S chytrým květináčem francouzské společnosti Veritable domácí farmaření nikdy nebylo snazší. S minimem námahy pod profesionálním LED osvětlením Adapt’light™ pro urychlení růstu a samozavlažovacím systémem vypěstujete své vlastní bylinky přímo u vás v kuchyni. Zapojte do domácího zahradničení i vaše děti, pro které bude každé semínko novou výzvou a zároveň zábavnou formou edukace. Za asistence chytré aplikace vám pod rukama vyroste zelená zahrádka, která vytvoří z jednoduchých pokrmů mistrovská díla na talíři! Chytrý květináč se čtyřmi speciálními náplněmi semínek bazalky, petržele, pažitky a tymiánu zakoupíte v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz za 7 190 Kč.

Mísa na uskladnění ovoce a zeleniny Emile Henry

Základním předpokladem pro zdravé vaření je správné skladování potravin. Špatně uložené jídlo může podráždit nejen naše žaludky, ale také vyburcovat octomilky k opakovaným náletům na ovoce a zeleninu, povalující se ladem. Společnost Potten & Pannen – Staněk představila pro letošní rok mísu na uskladnění ovoce a zeleniny francouzské značky Emile Henry, která je nejen praktickým nádobím při uchovávání zásob brambor, cibule mimo denní světlo nebo naaranžovaného ovoce, ale současně také stylovým kouskem v netradiční modré barvě máku a lanýžové matně černé. Dvoupatrová mísa o objemu 4,7 l je vyrobena z čistě přírodních materiálů a díky spojení korku a keramiky vytváří miniaturní sklípek přímo v srdcí vaší kuchyně. Koupíte ji v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz ve dvou velikostech a 4 barvách za 2225 Kč a větší za 2880 Kč.

Digitální kuchyňská váha Zwilling Enfinigy

Našli jste v kuchařce recept na zdravé lívance ke snídani? V tom případě určitě víte, jak je při pečení důležité držet se postupů, přesného odměřování a vážení. V žádné kuchyni by proto neměla chybět digitální kuchyňská váha Zwilling Enfinigy, která váží s přesností na jeden gram s možností dovažování a je na ni spoleh jak při přípravě tvarohového dezertu plného bílkovin, tak při výrobě banánového chleba podle receptu vaší kamarádky. Intuitivní dotykové ovládání, LCD displej i nabíjení pomocí USB ocení zejména všichni milovníci chytrých domácností. Dostatečně velká vážící plocha pojme potraviny až do celkové hmotnosti 10 kil. Kuchyňskou váhu Zwilling Enfinigy pořídíte v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz za 1 090 Kč.

 

Slánka Sal de Ibiza

Vzpomínáte na svou poslední letní dovolenou u moře? Slánka Sal de Ibiza navodí atmosféru ibizské pláže díky krystalicky čisté mořské soli přímo ze španělského ostrova Ibiza. Střednězrnná mořská sůl bez jakýchkoliv chemických přísad je přirozeně bohatá na minerály a stopové prvky. Její jedinečnost spočívá nejen v malé ozdobné kartonové slánce, ale také v praktickém cestovním balení, které využijete při návštěvě chalupy na Šumavě nebo během letních radovánek v Řecku. Stylovou solničku Sal de Ibiza zakoupíte v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz za 135 Kč.

Tyčový mixér Bamix

Vyvážený jídelníček se skládá z pestrých surovin. Ovocná pyré, zeleninové omáčky i zdravá smoothie k němu neodmyslitelně patří. Pokud chcete rodinu překvapit výborným hráškovým krémem, nebo máte spadeno na kukuřičnou kaši k nedělnímu obědu, ideálním kuchyňským pomocníkem pro vás bude multifunkční tyčový mixér Bamix. Tyčový mixér Bamix nejlepší švýcarské kvality disponuje výborným výkonem motoru a k dispozici má také 4 nástavce na přípravu těch nejjemnějších polévek, omáček, sněhu z bílku i zmrzliny. Kromě svého praktického využití a snadné údržby spočívá jeho jedinečnost v matném provedení podle posledních designových trendů. Vsaďte na první volbu profesionálních šéfkuchařů a objednejte si ponorný mixér Bamix vyráběný pouze v Evropě v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz za 6 890 Kč.