15 let artelieru Drawetc.

V roce 2002 založil Vladimír Strejček s kamarády studio Drawetc. a začal tím psát novou kapitolu komerční ilustrace v České Republice. S Milníky, kterých bylo za posledních 15 let nepočítaně, se můžete seznámit při příležitosti slavnostního večera 21.září v galerii The Chemistry Design Store.

DRAWetc. je první studio které nabídlo profesionální ilustrátorský fullservis reklamním agenturám, dodává storyboardy filmovým produkcím a v průběhu času přidává vizuální disciplíny klientům z nejrůznějších odvětví. Stejně tak poskytuje zázemí stovkám ilustrátorů a designérů, vyšlapalo cestu autorským odměnám pro kreativní lidi a naučilo znát českou ilustrátorskou scénu hodnotu jejich práce díky školením a praxím pro studenty, které nabízí ve svých prostorách už řadu let. V týmu více než stovky vybraných ilustrátorů, grafických designérů, malířů, animátorů a kreativních producentů zpracoval DRAWetc. přes čtyři tisíce realizací pro firmy a značky jako je ŠKODA AUTO, Vodafone, Red Bull, Staropramen, Mc Donald`s, CTP, Wacom, Jägermaister, Coca Cola nebo třeba Marlboro a stovky dalších.

Mimo celou řadu českých a nadnárodních reklamních agentur pak studio stále intenzivněji tvoří kreativní obsah pro hudební festivaly jako Colours of Ostrava, HipHopKemp a další. Studio vždy experimentovalo a v současné době spolu s vývojáři z Etnetery vyvíjí animované tištěné vizuály využívající možnosti augmented reality, která tištěnému médiu dává přesah do filmu.

Mezinárodní pozornost si zcela zaslouženě získal projekt RAW Art Wrestling, série živých ilustrátorských soubojů, kde se od roku 2013 před početným publikem odehrávají klání vizuálních umělců všech rukopisů, technik a postupů. Praha, Brno, Ostrava, Londýn, Düsseldorf jsou místa, kde proběhly celodenní a celovečerní kreslířské eventy pod taktovkou Haniny Větrovcové, spoluzakladatelky RAWu. Dalším výrazným projektem v přípravě je Česká ilustrace, kde formou podcastů s lídry české scény a dalšími chystanými aktivitami přináší studio DRAWetc. ilustraci blíž široké české veřejnosti. Průběh výstavy a její zahájení přestavuje managing directorka studia Natálie Sahulová:

“Slavnostní večer odstartuje krátká retrospektivní prezentace historie studia 15 let v 15 minutách, kterou představí Vladimír Strejček a Petr Fašianok, aby si návštěvníci mohli uvědomit ten neskutečný vývoj ilustrace. Proběhne komentovaná výstava na téma “Praha – báje, pověsti, historie, zkazky, legendy a tak vůbec”. Téma volně zpracovalo 11 ilustrátorů a designérů a celý set bude k vidění a prodeji v prostorách The Chemistry Design Store na Malé Straně od 21. září do konce října. A aby toho nebylo málo, dražit se budou tři originální malby, které vznikly na motivy designu kelímků pro McDonalds z dílny studia DRAWetc. Výtěžek aukce pomůže na výstavbě domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí na hematologicko-onkologické klinice FN v Motole.”

SLAVNOSTNÍ VEČER A ZAHÁJENÍ VÝSTAVY: 21. 9. 2017 OD 18 HODIN V THE CHEMISTRY DESIGN STORE, U LUŽICKÉHO SEMINÁŘE 86/11, MALÁ STRANA

http://www.drawetc.com/2014/

http://www.r-a-w.cz/cz/
Tagy: