5 kroků k nádhernému adventu a jak z toho všeho nezešílet

Každý rok je to stejné. Po tajemném Halloweenu se okolí rozzáří vánočními světýlky a na náměstích se objeví stánky nabízející medovinu, trdelník a další dobroty. Adventní čas je zkrátka kouzelný. Že vám to nepřijde? Možná je to proto, že ho trávíte více v obchodních centrech, namísto abyste si užívali jedinečnou atmosféru. Proměňte klišé v realitu. Rozhlédněte se kolem a na chvíli zvolněte. Vánoce jsou přece svátky i pro dospělé.

Dělba práce při pečení cukroví

Už od listopadu se nervujete, z kolika dávek napečete minimálně deset druhů vánočního cukroví? A není to zbytečné? Na pečení rozhodně nemusíte být sama. Pokud ještě společné chvíle u válu nepatří mezi vaše rodinné tradice, určitě je zařaďte. Nejen, že pečení bude odsýpat, ale vytvoříte si nezapomenutelné vzpomínky s maminkou, sestrou, dcerou či vnučkou. Zadělejte těsta a poté rozdělte vykrajování, hlídání trouby i mazání marmeládou mezi ostatní. Pomoc s pečením totiž podnítí dětskou kreativitu, představivost i zručnost! K tomu si uvařte oblíbený horký nápoj a nechte čas běžet.

Generální úklid nechte na jaro

Opravdu je nutné mít v prosinci umytá okna? Už tak budete mít před Vánoci dost povinností, tak proč si přidělávat další práci. Zaměřte se na naprosto základní úklid a soustřeďte se spíše na to, jak a čím pohostíte své hosty. Věřte, že drobné chuťovky a dobré pití je bude zajímat víc, než vyleštěná zrcadla či vytřená podlaha.

Tip na rychlo-občerstvení: Nestíháte a za dveřmi už stepuje návštěva? Dospělákům připravte pečené chlebové chipsy s lososovou pastou a dětem naservírujte jednoduché cupcaky, při jejichž zdobení HARIBO bonbony se navíc zabaví.

Myslete dopředu a ekologicky

Jestli se ještě stále trápíte s obíháním prodejních míst stromků a následnou obtížnou přepravou domů, tak na to zapomeňte. Napadlo vás někdy kolik stromečků tak každý rok zbytečně uschne? Ulehčete si čas i práci a nechte si přivézt a následně odvézt živý stromeček v květináči. Vyberte si typ i velikost vánočního stromečku, který bude zdobit váš obývací pokoj celých 14 dní. Vánoce jsou mimo jiné obdobím dobrých skutků, a tak využijte možnost odvděčit se přírodě.

Tip: Abyste měli jistotu, že stromek neutrpí teplotní šok, pokuste se ho mít doma maximálně 5 dní.

Vánoční trhy bez strkanic

Pokud jste se právě zhrozila nad vidinou přelidněných vánočních trhů, tak jí zase vyžeňte z hlavy. Vyvezte tentokrát děti na výlet třeba do nedaleké Míšně. Zdejší trhy a atmosféra jsou krásné a koncentrace lidí je tu podstatně menší než třeba v nedalekých Drážďaněch. Najdete zde spoustu stánků s typickým gluhwein, či horkou čokoládou, stánky s waflemi, horkými kaštany a dalšími dobrotami. Dostanete se sem za necelé 2 hodinky, ale pokud jste s rodinou ochotni investovat do cesty i delší čas, zvolte trhy na vídeňském náměstí Rathausplatz. Včetně dobře zásobovaných stánků zde najdete i kouzelné kluziště o velikosti 3 000 m².

Zpátky do minulosti

Připadá-li vám, že kouzlo Vánoc, o kterém se mluví, už dávno vyprchalo a není to „to, co to bývalo“, udělejte ten krok a připomeňte si skutečně staré zvyky. Všichni známe tradiční lití olova, krájení jablíček a pouštění skořápek po vodě, ale věděli jste, že se dříve ovazovaly nohy u stolu, aby rodina zůstala při sobě? Že dívky sbíraly devět patek od vánoček, aby se vdaly? A že se v přírodě věšely jablka, mrkve a oříšky pro zvířata? Dodejte opět Vánocům ten starý nádech, který jim patří. Inspirujte se např. Ladovskou zimou, a především vyrazte do přírody. Jako svačinka do kapsy skvěle poslouží třeba mini pytlíčky z vánoční edice bonbonů HARIBO Merry Christmas Minis.

Produktový tip

Společnost HARIBO si pro malé i velké milovníky sladkého připravila tematickou kolekci jejích nejslavnějších bonbonů. V balení HARIBO Merry Christmas Minis vystřídaly tradiční oblíbené medvídky vánoční motivy. Ochutnat tak můžete ovocné želé rozmanitých tvarů s příchutí jablko, černý rybíz, černý bez, pomeranč, kiwi nebo citron. Společnost HARIBO patří mezi ověřené a celosvětově oblíbené výrobce cukrovinek. Gumové medvídky vyrábí již od roku 1920.