Barokní pevnost Josefov opět ožije metalem

V termínu 9. – 12. srpna se v areálu barokní pevnosti Josefov u Jaroměře odehraje 22. ročník festivalu Brutal Assault. Ten se již pár let pyšní titulem největší extrémní metalový festival ve střední a východní Evropě a pravidelně na něj přijíždějí fanoušci z celého světa. Pořadatelé ani letos nepřestali lovit ta největší metalová jména, na programu jsou mimo jiné třeba exkluzivní koncerty Emperor, Master´s Hammer a Clawfinger.

Festival Brutal Assault vznikl v polovině 90. let jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí. Rok na to se festival přesunul do Josefova, kde zůstal až do současnosti. Loňský ročník festivalu navštívilo 18 000 fanoušků metalu z celého světa.

Festival je známý i tím, že nesází jen na několik hlavních headlinerů, ale na vyrovnaný program. Během tří dnů tak zahraje více než 110 kapel, které prošly pečlivým výběrem dramaturgů. „Dramaturgie stojí na vyváženém lineupu. Rostoucí náštěvnost nám dává za pravdu, že fanoušci festivalu důvěřují,“ popisuje organizátor Tomáš Fiala.

Řada účinkujících letos chystá speciální koncerty. Největší událostí bude koncertní návrat tuzemských Master´s Hammer, kteří nehráli naživo od roku 1992. Speciální koncerty chystají také například norské kapely Emperor a Mayhem, švédští Tiamat, švýcarští Samael nebo třeba Incantation z Ameriky. Mezi dalšími potvrzenými jsou například švédští Opeth, američtí Nile, britští Electric Wizard, řečtí Rotting Christ, britští Architects, japonští Boris nebo Kanaďan Devin Townsend.

Po loňském mimořádném úspěchu se do areálu festivalu vrátí také speciální stage, kde se bude hrát především experimentální a ambientní hudba. Návštěvníci se v letošním roce mohou těšit také na pokračování výtvarné výstavy Art-Brut-All, která nabídne přehlídku umělců z různých koutů světa. Výstava má letos podtitul Extended Dark a jejím leitmotivem bude tma a temnota.

Nabitý line-up a bohatý doprovodný program slibují, že to i letos bude v Josefově pořádně žít. Ty nejlepší metalové zážitky podtrhne i tajemná atmosféra pevnosti z 18. století a ledově namražený Jägermeister, který tradičně poteče proudem ve dne i v noci. Ti největší nedočkavci navíc mohou letos dorazit už v úterý, kdy bude probíhat warm-up koncert na střeše Red Bull Tour Busu v čele s Hentai Corporation.

Pokud chcete na vlastní kůži zažít metal s opravdu jedinečnou atmosférou, dorazte v termínu 9. – 12. srpna do areálu barokní pevnosti Josefov u Jaroměře, kde se odehraje 22. ročník festivalu Brutal Assault.Více informací na http://brutalassault.cz/cs/.