Les a wellness – skvělé spojení pro dokonalou relaxaci

Potřebujete skutečně vypnout a pořádně si odpočinout? Kde jinde dobijete baterky než v lese nebo v jeho bezprostřední blízkosti? Šumění listí stromů vás uklidní a zpěv ptáků ve vás na-vodí pocit dokonalé harmonie. Když k tomu přidáte ještě saunu nebo masáž, vaše tělo i mysl budou nadšeni. Vybrali jsme pro vás 4 lokace, odkud nebudete chtít odjet.

Na Valašsko do lesa

Valašsko je malebný kraj, který si oblíbí milovníci přírody i historie. Přírodní scenérie můžete obdivovat na Pustevnách, odkud se můžete vydat na různé naučné stezky, vyfotit se u sochy Radegasta a navštívit stavby Dušana Jurkoviče, na které se nebudete moci vynadívat. Tamější krásy přírody je možné obdivovat i ze Stezky korunami stromů a zapomenout nesmíte na Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, kde se přenesete časem o pár století dozadu. Dokonalý relax zažijete v penzionu Na kraji lesa v Podlesí, který původně sloužil jako lesní statek. Kromě klidu u lesa nabízí i příjemné chvíle v infrasauně, parní bylinkové či finské sauně. A romantické duše jistě ocení relaxační místnost s hvězdným nebem.

Foto: archiv penzionu Na kraji lesa

Na lovecký zámeček Karla IV.

Karlovarsko nejsou jen Karlovy Vary. Je to nádherná oblast plná historie a přírodních krás. Naprostý klid zažijete v národní přírodní rezervaci Soos, které se přezdívá český Yellowstone. Vyvěrá zde množství minerálních pramenů a naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mívalo slanou vodu. Dotek historie si můžete dopřát na hradu Loket či zámku Bečva nad Teplou či kochat se miniaturami v Boheminiu u Mariánských Lázní. A pokud toužíte po krá-lovském odpočinku, pak vyražte do wellness resortu Zámku Lužec Spa. Hotel stylizovaný do loveckého zámečku Karla IV. vás nadchne nejen stylovým interiérem či bohatou nabídkou wellness procedur, ale svým okolím v blízkosti lesa, čistou přírodou a pramenitou vodou.

Do Hrubého Jeseníku za nejčistším vzduchem

Jestli si kromě odpočinku potřebujete pořádně provětrat plíce, pak se vydejte do Jeseníků. Podle měření tu totiž jeho obyvatelé dýchají nejčistší vzduch z celé ČR. Při jeho návštěvě nesmíte opomenout výšlap na nejvyšší horu pohoří Praděd, který skýtá parádní výhled do širokého okolí. Ať už jste, nebo nejste nadšenci do techniky, výlet na přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně vás nadchne. Můžete se projít nejen kolem horní nádrže, ale i zažít nejdelší sjezd na koloběžce v ČR, a to celých 17 km. Ve Velkých Losinách zase nezapomeňte navštívit poslední výrobnu ručního papíru v republice. Svou klidnou dovolenou dovršte ubyto-váním ve Wellness hotelu Peras v Ludvíkově, nedaleko Karlovy Studánky. Hotel najdete up-rostřed malebné přírody daleko od ruchu aut. Užít si v něm můžete bazén, vířivku, klasickou, finskou i biosaunu a samozřejmě masáže.

Foto: archiv hotelu Peras

K Opavě za nevšedními zážitky

Máte-li rádi vodu, toulání se přírodou a po starých hradech a zříceninách, pak se vydejte na Opavsko. Vodní radovánky si můžete užít ve Slezské Hartě nebo si sjet řeku Moravici. K návštěvě vybízí hned několik historických památek, od zříceniny hradů Vildštejn a Vikštejn po hrad Medlice či zámek v Hradci nad Moravicí. K tomu však můžete přidat i zcela nevšední zážitky, jako například chytání pstruhů, hraní curlingu, výrobu keramických hrnečků nebo drátkování. To všechno nabízí hotel Davidův Mlýn nedaleko Opavy. Čerstvou rybu z domácích sádek pro vás připraví v restauraci Vážka. Do hotelu láká nejen příroda, která ho obklopuje společně s břidličnou stezkou, ale i to, že je energeticky zcela soběstačný. Pro chvíle relaxace můžete využít biosaunu, infrasaunu či solnou saunu, privátní bazén, masáže, oxygenterapie či rašelinové zábaly.
Líbí se vám nápad strávit dovolenou u lesa s wellness, ale nevybrali jste si nic z našich tipů? Nevadí, další nabídku hotelů a penzionů s procedurami a v blízkosti přírody najdete na portálu Spa.cz, kde si můžete vše snadno prohlédnout, zjistit zkušenosti ostatních návštěvníků a poté pohodlně objednat přesně takový pobyt, který vám padne jako ulitý.

Foto: archiv hotelu Davidův Mlýn
Tagy:   ,