Český reprezentant připravuje další film o freestylovém lyžování

Šimon Bartík alias Šimba je bezesporu jedním z nejúspěšnějších českých reprezentantů ve freestylovém lyžování. Je předním členem České reprezentace freeski lyžařů a na svém kontě má mimo jiné již čtyři tituly mistra republiky ve slopestylu. Kromě toho se aktivně věnuje i produkci krátkometrážních filmů s freeski tematikou. Aktuálně pracuje na tvorbě snímku Slav and Friends, který je volným pokračováním krátkých filmů Slav in America a Slav 2. Projekt lze momentálně podpořit na crowdfundingovém serveru HitHit.cz.

První z filmů nabídl pohled na jarní ježdění ve snowparcích v Californii a Coloradu, kam byl Šimon pozván na natáčení s legendární freeski produkcí Level 1. Slav 2 ukázal rozmanitější pohled na celou loňskou sezónu. V obou snímcích se objevila celá plejáda nejúspěšnějších českých i zahraničních jezdců. Česko reprezentovali freeskieři Daniel Hank, Vojta Břeský a Matěj Švancer. Ze zahraničích jezdců je tu k vidění například Markus Eder (vítěz Freeride World Tour), několikanásobný medailista z X Games Kai Mahler, mistr světa McRae Williams nebo vítěz U-rampy z X Games Alex Ferreira.

Slav and Friends bude volným pokračováním těchto dvou filmů. „Koncept bude podobný. Hlavním cílem je ukázat lyžování v podání nejlepších domácích i zahraničních freeskierů a zároveň nasát atmosféru z lokací či cestování za sněhem. Video chceme prezentovat i na mezinárodní scéně,“ popisuje Šimon. Slavnostní premiéra spojená s velkou party se odehraje na podzim v rámci akce Freeski Premiere 3, kterou Šimon organizuje společně s tvůrcem streetových videí Tomášem Kroczkem, kde budou k vidění i další lyžařské filmy vytvořené českými lyžaři a snowboardisty.

Projekt lze nyní podpořit skrz crowdfundingovou kampaň na portálu HitHit.cz, kde jsou k dispozici odměny od řádů stovek až do deseti tisíců korun. Získat lze například poděkování v titulcích, pokec u piva se Šimonem, účast na exkluzivní předpremiérové party, vybavení od partnerů jako jsou Armada Skis, shop Snowpanic nebo Saga Outerwear nebo partnerství projektu.