DJ Ondrash si jede splnit sen na světové finále Red Bull Music 3Style

Celkem 24 nejtalentovanějších DJs z celého světa upírají svou pozornost k jedinému místu. A to k Taipei na Taiwanu, kde se historicky poprvé od 23. do 27. ledna uskuteční finále devátého ročníku největší a nejsledovanější DJské soutěže planety Red Bull Music 3Style. Mezi finalisty ani letos nechybí český zástupce. Je jím DJ Ondrash, který si své místo vybojoval v českém finále.

Tajemství vítězného setu

Cesta do velkého finále vede přes 4 eliminační kola, která proběhnou od 23. do 26. ledna ve vyhlášených taipeijských klubech. V každém z nich se utká osm DJs, kteří dostanou 15 minut na předvedení svého soutěžního setu, v němž uplatní své dovednosti za mixážním pultem, ukáží svou originalitu a schopnost pracovat s publikem. Set musí být složen ze 3 tří různých hudebních žánrů. DJ Ondrash prozradil, jak bude vypadat ten jeho: „Stejně jako na českém finále bude ojedinělý. Vždycky sety stavím tak, aby měly nějaký začátek, vyvrcholení a závěr, a ne jen pár splácaných rutin do sebe. Zazní v něm určitě house, rock, hip hop, future bass, různý akapely od interpretů, kteří mě baví, a set tím tak ozvláštním.

Z vyřazovací části vzejdou 4 top DJs, kteří se utkají o titul krále světového DJingu 27. ledna v Chiang Kai-shek Memorial Hall. Obě části můžete sledovat on-line. Eliminační kola na Facebooku Red Bull Music 3Style a velké finále pak v živém přenosu bude streamovat Red Bull TV.

Porota plná DJských veteránů

V roli arbitrů všech finálových soutěžních kol letošního 9. ročníku Reb Bull Music 3Style se představí veteráni a legendy světového DJingu DJ Jazzy Jeff, Skratch Bastid, DJ Craze, Nina Las Vegas a DJ Nu-Mark. Jako speciální hosté v porotě zasednou minulí 3Styloví šampioni Shintaro, DJ Byte, Four Color Zack a další. Porotci svou úlohu nebudou hrát pouze během soutěžních večerů, ale jako lektoři povedou workshopy, které budou po celý týden probíhat. Naplní tak vizi projektu, v níž jde o ovlivňování a učení se navzájem.

Splněný sen DJ Ondrashe

Pětadvacetiletému Ondřejovi Kuklovi alias DJ Ondrashovi loňské světové finále uteklo o vlásek. V tom národním jej porazil DJ Roxtar. Letos si svůj sen splní. „Účast v týhle soutěži pro mě znamená kýčovitě řečeno úplně všechno, protože jsem ještě před pár lety nedoufal, že něčeho takovýho dosáhnu. Je to obrovská motivace a životní příležitost, která se možná už nikdy nenaskytne, takže v tomhle ohledu je to pro mě v mý kariéře úpně momentální top.“ DJ Ondrash se těší na setkání s lidmi, kteří ho v jeho tvorbě inspirují a které denodenně sleduje. Zároveň chce s ostatními DJs navázat spolupráci a propojit české a světové kořeny DJingu.

A jaký má recept na vítězství?„Nebudu tam dělat zbytečně nějaký šaškárny. Chci ty lidi vzít na svou loď a za těch 15 minut je svést co nejdál to půjde, za jejich hranice myšlení. Chci zkrátka ten set zahrát tak, aby se lidi z toho vzpamatovali až měsíc potom,“ prozrazuje své plány DJ Ondrash.

Red Bull Music 3Style propagátorem DJ kultury

Soutěž Red Bull Music 3Style je celosvětovou platformou, která hledá talenty, propaguje a oslavuje kulturu Djingu a usiluje o její rozvoj. Tvoří komunitu lidí, která se od sebe navzájem učí a předává si zkušenosti, jde v ní o show se vším všudy a interakci s lidmi.