Dr. Martens ukazuje, že je víc, než jen bota do špatného počasí

Naše městská řada Urban Protection se rozrůstá každým rokem, aby inovativně posouvala dál možnosti boje se zimou. Naše 3 základní pilíře pravé zimní boty jsou voděodolný DryWair, izolační WarmWair a protiskluzový WinterGrop. Odolná a promakaná technologie, která je navržena tak, aby vydržela celou zimu a mnoho dalších.

Dr. Martens a jejich WinterGrip kolekce je celá postavena na unikátní podrážce. Ta je založena na rýhovaném protiskluzovém vzorku s extra přidanou trakcí a výdrží. Nejnovější headliner celé kolekce je model 1460 Blizzard. Nekompromisní a festovní zimní bota, která si uchovala ikonický tvar s 8 dírkami. Vychází z modelu Blizard WP, který pozvedla ještě výš – tvoří ho hladká, prémiová kůže s extra odolností vůči štěrku a soli s vodoodpudivým ošetření v černé, nebo světle hnědé barvě. Bota má flísovou podšívku pro komfort a hřejivý pocit. Navíc se verze 1460 Blizard pyšní zlatými dírkami, trendy pruhovanými turistickými tkaničkami a speciálním zvýrazněnými prošíváním. Samozřejmostí je signature žlutá niť na podrážce. Tyto boty vznikly, aby se vypořádaly se vším, co zimní počasí přinese.

Zimní kolekci DM WinterGrip určenou pro ženy reprezentují dva nové modely. 1460 Pascal je k mání v černé a tmavě hnědé barvě. Jde o ještě bytelnější verzi naší kožené klasiky Crazy Horse s voděodolnou schopností a speciální vrstvou proti štěrku a soli. Včetně flísové podšívky, aby zima nedostala vůbec šanci. Vintage zlatá očka na žlutě pruhované tkaničky doplňuje stejnobarevné prošívání. Kůže Snowplow WP je super odolná s přirozeně vypadající patinou. Neváhejte a rovnou je vyzkoušejte v tom nejhorším počasí.

Model 1460 není jediný, který v této sezóně získal zimní revizi. Novou WarmWair dvojku tvoří 2976 Chelsea a 1460 Pascal, kteří se chlubí speciální Valor WP kůží s vodoodpudivou schopností a patinou pro drsnější dojem. Dokonalá izolace je opět zajištěna jemnou flísovou podšívkou, která spolu s flísovým lemováním zabrání chladu dostat se dovnitř. Model 1460 má navíc nový tvar jazyka pro maximální funkčnost. Komfortní bota skrz na skrz.

Bez nepřehlédnutelných Jadon, které se drze ční do výšky díky výrazné podrážce, by naše zimní kolekce nebyla úplná. Už loni jsme vám představili remix model Jadonu v černé Pisa kůži s falešným kožíškem. Odvážné a dělané pro ty, co se toho nebojí. nechybí ani typické Dr. Martens poutko a žluté prošívání. Pro ty, kteří vědí, že s klesajícími teplotami není zapotřebí klesnout i na duchu.

Nová Urban Protection řada bude k mání od listopadu a v průběhu prosince na drmartens.com, nebo ve vybraných obchodech.

Foto: DRM

O Dr. Martens
Již od roku 1960 jsou boty Dr. Martens typické svým žlutým prošíváním, drážkovanou podrážkou a okovanou špičkou. Původně byly nošeny dělníky. V porovnání s konkurencí v té době byly velmi pohodlné, odolné a lehké.

Během historie byla tato značka přijata nejrůznějšími individualitami, muzikanty a mládežnickými subkulturami, tedy lidmi, kteří vystupovali z davu a jejich cesta sebevyjádření byla doprovázena právě párem DM. Pro někoho z nich jejich věhlasná trvanlivost a pohodlí dělají ideální obuv pro svět koncertů a pouliční mody, pro jiné jsou pak vlajkou postoje a síly jedince.

Jednoduchá silueta boty dává prostor každému hrát si s nimi podle sebe, zatímco jejich funkčnost, velká odolnost a pohodlí z nich dělá ideální street fashion kousek. Z pouhé obuvi se stali ztělesněním hodnot a postoje k životu s nádechem sebevědomí.

Továrna v Northamptonshire, kde vše v roce 1960 začalo, dodnes funguje a omezený objem produkce s patentem „Made in England“ se zde stále vyrábí. Má ho na svědomí malý tým lidí, kteří tvoří podle tradičních obuvnických metod, podle kterých vznikly i první Dr Martens před 60 lety.