Experti Eurosportu pro Beijing 2022 mají na kontě celkem 80 olympijských kovů

Eurosport, Domov olympijských her v Evropě, odtajnil svou obsáhlou sestavu odborníků, která se postará o přiblížení sportovního dění na nadcházejících Zimních olympijských hrách Beijing 2022. Na vysílání se bude podílet celkem 107 moderátorů a odborníků na zimní sporty. Ti se dohromady mohou pochlubit 80 olympijskými medailemi, z nichž je 26 zlatých.

Nový tým expertů se pyšní 215 účastmi na Zimních olympijských hrách. Z tohoto titulu může milionům fanoušků z celé Evropy nabídnut jedinečný vhled a know-how, a to napříč všemi platformami Discovery – discovery+, stanicích Eurosportu a streamovací platformě Eurosport Player.

V seznamu sportovních celebrit figuruje kupříkladu:

  • Pětinásobný olympijský vítěz v biatlonu Martin Fourcade (Francie/mezinárodní)
  • Čtyřnásobný olympijský vítěz v jízdě na bobech Kevin Kuske (Německo)
  • Trojnásobná zlatá olympijská medailistka v rychlobruslení Anni Friesinger-Postma (Německo)
  • Dvojnásobná zlatá olympijská medailistka v běhu na lyžích Justyna Kowalczyk (Polsko)
  • Zlatý hokejový medailista z Turína 2006 a legenda NHL Henrik Lundqvist (Švédsko)

Sestava se tím nevyčerpává. Další hvězdy, například zlatý medailista z Pchjongčchangu 2018 v lyžařském slalomu André Myhrer (Švédsko), zlatý medailista z obřího slalomu Viktoria Rebensburg (Německo) nebo zlatá medailistka ze Salt Lake City 2002 v krasobruslení Marina Anissina (Francie), napovídají, že Discovery bude i letos žádanou destinací všech sportovních fanoušků, kteří hledají inovativní a zábavný zážitek ze sledování olympijských her.

Tým expertů Eurosportu bude působit jak přímo na místě – ve třech olympijských klastrech v Pekingu, Yanqingu a Zhangjiakou – tak z národních studií. Tak či tak se postará o živé a inovativní zpravodajství, doplněné o analýzy pomocí přelomové technologie Eurosport Cube. Ta zajistí, že diváci nepřijdou o žádný klíčový moment letošních her.

„Naše sportovních hvězdy a odborníci pro Beijing 2022 mají na kontě celkem 80 olympijských medailí. Opravdu se nám podařilo dát dohromady de facto síň slávy zimních sportů. Je to vůbec největší tým, jaký jsme kdy na jakékoliv sportovní akci měli. Dohromady mají experti za sebou neuvěřitelných 215 účastí na olympijských hrách,“ předestírá Scott Young, seniorní viceprezident Discovery Sports pro obsah a produkci.

„Diváci napříč Evropou budou mít prostřednictvím discovery+, kanálů Eurosportu a streamovací platformy Eurosport Player přístup k jedinečnému zdroji expertiz a zkušeností. Ten bude, doufáme, dost široký, aby uspokojil i ty nejnáročnější z nich,“ dodal.

Young také věří, že se podaří navázat na úspěch, kterým pro Discovery byly poslední Letní olympijské hry v Tokiu: „Je tomu zhruba půl roku, kdy v Tokiu naše digitální platformy proměnily způsob, jakým vyprávíme příběhy na velkých sportovních událostech. Posouvat hranice chceme i ve zpravodajství z Pekingu 2022. Sestava sportovních hvězd poskytne nejen hloubkové znalosti a analýzy, ale také nenapodobitelný pohled zevnitř. Právě ten mohou nabídnout pouze elitní sportovci, kteří mají vlastní olympijskou zkušenost a podařilo se jim triumfovat na největší světové sportovní události.“   

„Do zahajovacího ceremoniálu zbývají pouhé dva týdny. Upřímně se nemůžeme dočkat až zjistíme, co si pro nás Peking 2022 nachystal. Tým Discovery udělá všechno, aby zajistil, že si diváci ze sledování našeho vysílání odnesou ten nejlepší možný zážitek,“ uzavírá.

Zimní olympijské hry Beijing 2022 oficiálně započnou zahajovacím ceremoniálem v pátek 4. února 2022. Očekává se, že ještě před tím sestavy expertů doplní další jména. Celé hry budou fanouškům dostupné již od první vysílané události 2. února 2022 skrz všechny platformy Discovery – streamovací aplikaci discovery+, stanice Eurosportu a aplikaci Eurosport Player, a to na více než 50 evropských trzích.

Foto: Eurosport