Improvizace, která překvapí. Herecko-improvizační trio IMPRA objede republiku s divadlem bez hranic

Zapomeňte na všechno, co si o divadelní improvizaci myslíte. Držitelé Studentské Thálie 2015 nevycházejí z předem daných témat, ale vědí, co chtějí říct. V úterý 13. března zahájí v Praze již sedmé celorepublikové turné, na kterém vám to předvedou. Má název Imprassionismus.

Herecko-improvizační trio IMPRA tvoří dva herci (Hanny Firla a Ondřej Král) a multiinstrumentalista (Igor Ochepovsky). Během tří let své existence stihli odjet šest turné i zabodovat v zahraničí na festivalu Cargo Theatre 2017 v Drážďanech. Tam dokázali, že jejich show nemá hranice.

Nemají předem dané charaktery, témata, záchytné body ani kulisy nebo rekvizity. Nedrží se jednoho žánru, kombinují skoro všechny divadelní formy. Nabízejí smích, ale i dramatické situace, které diváka můžou překvapit. „Vycházíme z hereckého kumštu, nikdy jsme nedělali, co po nás chtěli diváci. Mám rád drama, ve kterém je i humor. Život je prostě tragikomedie a naše představení jsou o životě, vychází z něj,“ říká Hanny Firla.

Po šesti dokončených turné – Volání divočiny (2014), Nové formy (2015), Nebuď pussyvní (2015), Nepřestávejte lovit (2016), Nebuďme ovce (2016), Imaginarium(2017)  – zahájí v pražském Pidivadle tour nazvanou Imprassionismus.

Ve čtyřech bodech svého manifestu improvizátoři shrnují, o čem letošní tour bude. Bude vycházet z jádra lidské přirozenosti a umělci se budou obracet a vracet ke svému vnitřnímu dítěti, ke stavu neposkvrněnosti. „Nebuďme pussyvní ovčí plniči a směřujme své životy cestou k tvůrčí individualitě. Není třeba se přitom bát lidskosti a emocí s ní spojených,“ hlásá poslední bod jejich manifestu.

A emoce tohle improvizační trio přenést umí! Pokud toho chcete být svědky, neotálejte s koupí vstupenek. Tour startuje již v úterý 13. března v pražském Pidivadle, kde je kapacita prostoru omezená pouze na 77 míst.

Termíny:

Praha – Pidivadlo – 13.3. – 20:30

Šumperk – Divadlo Šumperk – 17.3. – 19:00

Liberec – Klub Had – 3.4.  – 20:00

Ústí nad Labem – Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem, Lidová část – Přednáškový sál – 13.4. – 20:00

Olomouc – Divadlo Konvikt – 17.4. – 18:00 + workshop

Brno – Kavárna Trojka – 24.5. – 19:30

Krásná Lípa – Kulturní dům Krásná Lípa – 26.5. – 18:00

A na závěr se chystá ještě vrchol tour, a to 29.5. v Praze. Sleduj IMPRU a dozvíš se víc!