Jak se s pandemií poprali v rozvojových zemích? Napoví nový dokument

V neděli 30. srpna 2020 ve 22:00 a 23:00 hodin uvede Discovery Channel premiéru dvoudílného dokumentu reportérů polského Superwizjeru s názvem Covid 19: Svět v nebezpečí (Covid 19: The World in Danger), který je silným a poutavým svědectvím boje s pandemií a jejích dopadech jak ve vyspělých zemích, jako jsou Velká Británie, USA nebo Itálie, tak těch rozvojových, jako jsou Indie, Írán nebo Ekvádor. Tentokrát se autoři podívali konkrétně na to, jak pandemie ovlivnila životy lidí na celém světě. Zničující obrázek posledních čtyř měsíců přináší příběhy ze všech koutů naší země – od informátorů, kteří varovali úřady o šíření viru, až po přední lékaře a zdravotní sestry, kteří každý den riskovali své životy.

Na jaře 2020 musel celý svět reagovat na šířící se epidemii koronaviru. To, co zpočátku vypadalo jako lokální nebezpečí, se postupně rozšířilo na všechny kontinenty a přineslo s sebou utrpení, smrt, hlad a chaos. Svět se během několika měsíců změnil.

Autory dokumentu, který vznikl za bezprecedentních okolností během globální izolace způsobené pandemií koronaviru, jsou reportéři jednoho z nejlepších polských publicistických investigativních programů Supewizjer. Filmaři ve svém dokumentu líčí životy lidí, kterým šíření viru zásadně změnilo životy. Díky svým mezinárodním kontaktům přinášejí příběhy z celého svět od Číny, Itálie, Velké Británie, USA, Ekvádoru a Indie. Film tak ukáže v mnoha případech vzácné, ale také drastické a někdy až šokující záběry a odhalí dosud neznámou dimenzi pandemie.

Dokument je výsledkem společné, extrémně náročné práce celého týmu Superwizjeru i mnoha dalších novinářů. Materiály byly pořízeny a zpracovány během globální karantény. S odbornými analýzami různých zdravotnických, ekonomických a antropologických odborníků, kteří demonstrují různé přístupy v boji s touto nemocí, je tak dokument Covid 19: Svět v nebezpečí univerzálním příběhem a obrázkem světa na jaře 2020.