Jediný letošní Red Bull Homerun se pojede ve Špindlu

Hromadný start, prázdná sjezdovka, pořádná rychlost a zasloužená après-ski party s Evou Adamczykovou, to je Red Bull Homerun, Ať patříte mezi lyžaře, nebo snowboardisty, závodníky nebo hobíky, zapište si datum 25. února, to bude totiž den, kdy na Svatém Petru ve Špindlerově mlýně zažijete pořádný adrenalin a zábavu. Jiný termín letos nebude, pořadatelé proto vyzývají zájemce, aby se přihlásili dřív, než se naplní omezená kapacita startovního pole.

Koncept akce je jednoduchý – na vrcholu modré sjezdovky na Svatém Petru budou účastníci sprintovat v lyžácích nebo snowboardových botech ke svému vybavení a následně se vrhnou z kopce dolů. Žádné rozjezdy, žádné opakované jízdy. První dole je vítěz! Přímo v cíli na účastníky bude čekat zasloužený drink a poctivá après-ski party…. To je přesně Red Bull Homerun, který se jezdí na horách od švýcarských Alp přes Skandinávii až po Hindúkuš v Pákistánu.

Foto: red bull content pool

Do Česka se vrátil loni po čtyřleté odmlce pěti zastávkami na českých horách. Letos nás čeká zastávka pouze jediná ve Špindlerově mlýně, ale tím silnější to bude zážitek. „Red Bull Homerun je tak specifická akce, že si ji nemůžete nechat ujít. Kdy se člověku povede jet s tolika lidmi dolů po sjezdovce absolutně naplno? To je podle mě skvělý,“ zve na akci snowboardistka Eva Adamczyková.

Na co se těšit?

Letošní závod Red Bull Homerun proběhne 25. února ve Špindlerově mlýně, konkrétně na Svatém Petru z vrcholu modré sjedovky. Vyvézt na start se můžete kdykoliv během dne, ale nesmíte prošvihnout poslední lanovku. Samotný závod pak vypukne v 16:30. Celým dnem vás budou provázet ostřílení moderátoři Johan Mádr, Aneta Kratochvílová a Honza Bašný, after party bude pod taktovkou známých českých DJs.

Speciální předjezdci

Závod zahájí trio, které rychlost provází celý život. V roli předjezdců vyrazí na trať bikeři Michal Maroši a Tomáš Slavík a snowboardcrossařka Eva Adamczyková. Bikeři a snowboardistka na jedné sjezdovce? To bude podívaná, o kterou byste neměli přijít.

Foto: red bull content pool

Jak se přihlásit?

Každý účastník závodu se musí registrovat na stránkách redbull.cz/homerun. Registrace je závazná a nepřenosná. Registrovat se mohou osoby starší 16 let. Závodníci ve věku od 16 do 18 let musí mít podepsaný souhlas s účastí od svého zákonného zástupce.

Soutěžní kategorie jsou čtyři: Lyže – muži, ženy, snowboard – muži, ženy. V každé kategorii budou vyhlášeni tři závodníci s nejrychlejším časem. Bonusovou disciplínou je soutěž o nejlepší kostým, takže kdo nevyhraje v rychlosti, může zabodovat kreativitou.