Kapela Vlny nahrála veselou píseň o smrti

Skladba Země vznikla z česko-slovenské producentské spolupráce. Svůj díl na ni má vedle samotné kapely také Boris Carloff i Marek Rakovický z Lvgnc studios.

Píseň má smutný kontext, kapela ji totiž složila poté, co jí zemřel jeden velmi blízký člověk. „Dlouho jsme se s tím rvali a nakonec jsme se z té bolesti vyhráli a vyzpívali. Písnička je sice o smrti, ale má v sobě naději,“ vysvětluje k tématu skladby zpěvák kapely Vlny Karel Kolčava. „Když vám odejde blízký člověk, je to těžké a smutné, ale nakonec zjistíte, že je důležitý odkaz toho dotyčného člověka. Musíte ale najít cestu, jakou se s tím vypořádat,“ dodává.

Singl nahrávali členové kapely na Slovensku, a to v bratislavských Lvgnc studios s Markem Rakovickým. V jeho studiu vzniklo mnoho skvělé hudby od interpretů jako Billy Barman, Katarzia, Korben Dallas, Jana Kirschner nebo Lake Malawi. S aranžemi pomáhal Boris Carloff.

Klip vznikl ze spolupráce s týmem No Stress Production, jehož hlavními osobnostmi jsou Martin Müller a David Laňka. „S Davidem jsme dávali dohromady téma a scénář, oslovili jsme nadějné herce z Olomouce a herečku Janu Kotrbatou z Vinohradského divadla. David má výbornou schopnost šířit kolem sebe velmi pozitivní energii a na výsledku se to určitě promítlo. Jinak bysme natáčení v mrazu zvládali o dost hůř,“ vzpomíná na natáčení Karel Kolčava.

V původních plánech kapely bylo vydání nového alba ke sklonku letošního roku. „Bohužel se zavřeli hranice a my nemůžeme jezdit natáčet do Bratislavy. Takže termín vydání se bude odvíjet od toho, kdy zas budeme moci cestovat. Zatím tvoříme a odpočíváme. Určitě nás to nezlomilo a zůstáváme dál věrni našemu mottu – na světě je krásně!,“ uzavírá optimisticky Karel Kolčava za celou kapelu.