Konec mentolových cigaret? Česko bez příchutí nezůstane

Již 20. května musí z pultů všech trafik a tabákových prodejen zmizet mentolové cigarety. Jedná se o reakci na evropskou legislativu, která tak definitivně ukončí prodej cigaret s charakteristickou příchutí v zemích Evropské unie. Dospělí kuřáci, kteří si chuť mentolu nejen v tuzemsku oblíbili, však nemusí zoufat. Na trhu se totiž objevuje řada nejrůznějších tabákových alternativ, které pomohou „zákaz mentolu“ překlenout.

Jako první v Česku zkompletovala své portfolio tabákových alternativ s příchutí společnost British American Tobaco. „Uživatelům, kteří vyhledávají tento typ produktů, nabízíme náplně neo s klikací ochucenou kapslí do zařízení na zahřívaný tabák glo, nikotinové sáčky LYFT, které obsahují příchutě mentolu nebo lesního ovoce, a od února máme na trhu novinku v podobě e-cigarety Vype. Ta je dostupná v sedmi chuťových variantách. Nechybí příchutě máty, vanilky, tabáku, manga, či lesních plodů. Česko tak díky BAT bez příchutí rozhodně nezůstane,“ uvádí k chystaným změnám na trhu Štěpán Michlíček z British American Tobacco.

Budoucnost bez kouře ANO, bez příchutí NE!

Zákaz výroby a prodeje cigaret a tabáku k ručnímu balení cigaret s příchutí mentolu vstoupí definitivně v platnost letos 20. května. Přitom již od prosince 2016 je v zemích Evropské unie zakázán prodej cigaret s dalšími charakteristickými příchutěmi jako jsou ovoce, koření, byliny, alkohol, cukrovinky nebo vanilka.

Uvedený zákaz se ovšem netýká právě zahřívaných tabákových výrobků a nikotinových sáčků. Přední výrobce British American Tobacco i s ohledem na tuto chystanou změnu vyvinul zmíněné alternativní produkty určené dospělým kuřákům, které příchutě obsahovat mohou, což je dobrá zpráva pro všechny tuzemské dospělé kuřáky či uživatele nikotinových produktů. Budou-li chtít, nemusí tak o mentolovou či jinou oblíbenou příchuť přijít. A dají se objednat i on-line z pohodlí domova.

Nespornou výhodou v této situaci je také fakt, že zmíněné produkty jsou podle řady studií a názorů odborníků pro uživatele potenciálně méně škodlivé, než tomu je při užívání tabáku konvenčním způsobem. „V produktech s potenciálně nižším rizikem vidíme velký potenciál. Očekáváme, že v roce 2030 budou tvořit až třetinu tabákového trhu,“ nastiňuje Štěpán Michlíček budoucnost, která tabákový průmysl čeká.

Více informací o legislativních změnách i nabídce alternativních produktů najdete na webových stránkách www.ceskobezprichuti.cz a dále také na golyft.cz a shop.myglo.cz.