Legendární „martensky“ příchází s dokonalou zimní botou

THE TRINITY: Dr. Martens představuje svoji zatím technicky nejdotaženější botu. Být víc připraven na zimu už nejde.

Po letech zkoušení a testování spatřuje světlo světa ultimátní zimní bota v podání Dr. Martens. Už 60 let vymýšlí Dr. Martens, kam až posunout vlastní ikonický vzhled se žlutým prošíváním, který zvěčnil už první model 1460. Bytelnost a variabilní styling, to jsou další charakteristiky, které si se značkou každý spojuje. Trinity ztělesňuje všechno zmíněné a co se zimní obuvi týče, kombinuje všechny technologie boje se zimou dohromady. Navíc jsou pohodlné a ideální pro celodenní nošení.

Trinity jsou z Kaya Nubuck kůže, která překrývá prodyšnou DryWair voděodolnou membránu a drží spolu pevně díky žlutému prošívání. Teplo zajišťuje WarmWair – izolační flísová vrstva, která zachová teplo uvnitř boty. Lemuje ji jemná vycpávka v okolí kotníku, aby bylo nošení co nejkomfortnější. I podrážka je připravená na zimu díky GripWair protiskluzovému vláknu. Šněrování evokuje pohorky a dodává botám outdoorové vintage kouzlo.
V prodeji od listopadu 2022.

Foto: Dr. Martens

O Dr. Martens

Již od roku 1960 jsou boty Dr. Martens typické svým žlutým prošíváním, drážkovanou podrážkou a okovanou špičkou. Původně byly nošeny dělníky. V porovnání s konkurencí v té době byly velmi pohodlné, odolné a lehké.

Během historie byla tato značka přijata nejrůznějšími individualitami, muzikanty a mládežnickými subkulturami, tedy lidmi, kteří vystupovali z davu a jejich cesta sebevyjádření byla doprovázena právě párem DM. Pro někoho z nich jejich věhlasná trvanlivost a pohodlí dělají ideální obuv pro svět koncertů a pouliční mody, pro jiné jsou pak vlajkou postoje a síly jedince.

Jednoduchá silueta boty dává prostor každému hrát si s nimi podle sebe, zatímco jejich funkčnost, velká odolnost a pohodlí z nich dělá ideální street fashion kousek. Z pouhé obuvi se stali ztělesněním hodnot a postoje k životu s nádechem sebevědomí.

Továrna v Northamptonshire, kde vše v roce 1960 začalo, dodnes funguje a omezený objem produkce s patentem „Made in England“ se zde stále vyrábí. Má ho na svědomí malý tým lidí, kteří tvoří podle tradičních obuvnických metod, podle kterých vznikly i první Dr Martens před 60 lety.

Foto: Dr. Martens
Tagy:   ,