Let It Roll ovládl vyprodaný londýnský klub Printworks

Přední český hudební festival Let It Roll, který se věnuje populárnímu žánru elektronické taneční hudby zvanému Drum & Bass, a je zároveň největším čistě žánrovým festivalem na světě, se v pátek 10. února vrátil do Velké Británie. Po své premiéře v prostorách proslulé londýnské O2 Academy v Brixtonu v roce 2019, se tentokrát organizátorům festivalu podařilo zajistit si termín v ikonickém londýnském hudebním klubu Printworks, který se podařilo vyprodat během jednoho měsíce. V po strop zaplněném industriálním prostoru vystoupila přední jména žánru jako třeba rakouští producenti Camo & Krooked, holandské trio Black Sun Empire nebo silná sestava britských producentů a DJs či zástupci z Česka. Velkou podívanou poskytla také speciální audiovizuální show a nechyběl ani unikátní pódiový design, který je neodmyslitelnou součástí vizuální identity značky Let It Roll.

Printworks patří v posledních letech ke stěžejním londýnským hudebním prostorám, zároveň má však před sebou poslední sezónu fungování a v roce 2023 bude své brány hudebním fanouškům uzavírat navždy. Jedná se součást objektu, který byl až do roku 2012 využíván jako tiskařská linka pro noviny jako například Daily Mail a Evening Standard.

Foto: Let It Roll

Od roku 2017 tam pak funguje hudební klub, který se programově soustředí zejména na živou, elektronickou a taneční hudbu. Hudební média označují tento klub nejen jako ten nejlepší v Londýně, Printworks se ale od svého vzniku pravidelně umisťuje i v žebříčcích nejlepších klubů po celém světě. Se svou obří kapacitou 6 000 návštěvníků hostil během své existence vystoupení hudebních hvězd jako jsou Deadmau5, Gorillaz nebo také Londýnský symfonický orchestr.

Let It Roll je prvním a posledním českým festivalem, který v tomto klubu představil svou světoznámou unikátní show. Organizátoři nabídli ve vyprodaném klubu Printworks (nejen) britským fanouškům svou dosud největší zahraniční show. Na té se představil výběr světové drum & bassové špičky v čele s rakouskými producenty Camo & Krooked.

Foto: SHARBINSON

Nechyběly ani další hvězdná jména jako holandské trio Black Sun Empire nebo silná sestava britských producentů a DJs v čele s kolektivem Critical Soundsystem, vystoupení Monrroe a Duskee nebo zvláštní host Fox Stevenson. Jakožto česká značka pak Let It Roll v Londýně představil i několik tuzemských umělců, kterými jsou producenti Magenta a Rido, a DJs Fallen Gemini a N:Force.

“Jsme moc rádi, že jsme rok 2023 odstartovali ve velkém návratem do samé kolébky žánru, kterým je Velká Británie. Tím spíš, že jsme měli možnost náš koncept eventů Let It Roll On Tour představit v tak proslulém klubu jako je londýnský Printworks, který byl kompletně vyprodán. Považujeme to za obrovský úspěch nejen pro nás, ale i pro celou českou hudební scénu”, říká Ondřej Vrba, ředitel festivalu.

Na své si nyní přijdou i čeští milovníci drum & bass. V termínu 24. a 25. února se uskuteční Let It Roll Winter 2023 v prostorách PVA EXPO PRAHA. Akce už je kompletně vyprodaná.