Michal Pelant pokřtí své nové EP 29. dubna v Café v Lese

Michal Pelant připravil po silném debutu Na Hraně (2014) své eponymní EP. Uznávaný kytarista nahrál čtyři autorské písně, u kterých mu s texty pomohli kolegové z branže. Živě skladby zazní v rámci křtu už 29. dubna v pražském klubu Café v Lese.

Čtyř písňové EP vyšlo před nedávnem pod jednoduchým názvem Michal Pelant EP. Jeho položky byly prostřednictvím exkluzivních premiér odhalovány postupně. Jako první představil Pelant skladbu Liana, pro kterou nahrál bicí David Koller. Spojení s Kollerem není náhoda, Michal Pelant je mnoho let součástí jeho živé kapely. Text prvního singlu Liana napsala Mirka Ábelová, ta stojí za většinou textů Michalových písní na Kollerově albu ČeskosLOVEnsko. Zvukově patří skladba mezi klidnější a mainstreamovější polohy současné Pelantovy tvorby.

EP obsahuje celkem tři úplně nové skladby – Liana, Tajný Kódy a Ráno. Společně s nimi vyšla také píseň Mezi Psem a Vlkem, kterou Michal Pelant vydal s videoklipem již před rokem. V něm si zahrál komik Lukáš Pavlásek, o text skladby se postaral Ondřej Ládek alias Xindl X. Jak Pelant s nadsázkou dodává, jde vlastně o takové textařské best of, skladbu Tajný Kódy totiž otextoval Márdi z Vypsaný fiXy a Ráno zase Michal Ambrož (Jasná Páka, Hudba Praha). EP vyšlo pod hlavičkou Championship Music.

V Café v Lese půjde o průřez Pelantovou tvorbou, nebudou chybět ani výjimeční hosté – v roli předskokana například vystoupí Markéta Foukalová ze skupiny Lanugo. Vstupenky jsou v předprodej prostřednictvím GoOut.cz za 150 korun. Událost najdete také na Facebooku.