Léto plné sportu. Eurosport po Olympiádě ovládne hlavně cyklistika a tenis

Po skončení nezapomenutelných Letních olympijských her v Tokiu 2020 pokračují živé sportovní akce z celého světa. Počínaje závěrečnou Grand Tour letošního roku, španělskou La Vueltou, a konče finále dvouhry mužů na US Open, Discovery odvysílá na Eurosportu více než 500 hodin živého sportu napříč svými lineárními, digitálnímu a DTC platformami.

Scott Young, SVP Content and Production, Discovery Sports, řekl: „V návaznosti na naše pokrytí olympijských her v Tokiu 2020, během nichž jsme zapojili miliony lidí z celé Evropy s naším prvotřídním obsahem a vyprávěním sportovních příběhů, jsme připraveni i nadále poskytovat sportovním fanouškům ještě vice živých akcí z těch největších sportovních událostí v roce. Máme jedny z nejlepších moderátorů, odborníků a komentátorů sportovních přenosů, kteří odkrývají každou sportovní disciplínu prostřednictvím svých znalostí a příběhů, na kterých záleží.”

„S více než 500 hodinami živých sportovních přenosů v průběhu příštího měsíce, které se prostřednictvím kanálů Discovery dostanou mezi nejširší publikum, a s ještě větším množstvím obsahu dostupným napříč našimi digitálními platformami – včetně discovery+, Eurosport Player, MotorTrend App nebo GCN+, budeme pokračovat v našem sportovním létě živými přenosy z La Vuelty, 24 hodin Le Mans a US Open, aby si je fanoušci mohli vychutnat, zatímco jsou v očekávání dalšího roku 2022 plného sportovních akcí.“

Cyklistická Grand Tour zahájena

Bezkonkurenční živé vysílání La Vuelty napříč platformami, jako jsou Eurosport, discovery+ a Global Cycling Network (GCN), bude doplněno o původní show. Program The Breakaway (Británie, Nizozemí a Dánsko), v čele s Orlou Chennaoui nabídne analýzu některých nejlepších cyklistických myslí včetně Sira Bradleyho Wigginse, Marka Cavendishe a Seana Kellyho. La Montonera, španělská vlajková cyklistická show Eurosportu, vyzdvihne legendárního trojnásobného vítěze Vuelty Alberta Contadora.

Kromě živého a on-demand pokrytí La Vuelty nabídne platforma GCN fanouškům delší i krátké formáty na CGN+ v mnoha jazycích, diváci najdou také řadu anket a kvízů v aplikaci GCN, které pokryjí 21 etap závodu.

La Vuelta je vysílána exkluzivně napříč platformami Discovery v Evropě a Asii kromě Španělska, Belgie, Dánska, Nizozemí a Norska.

Nejikoničtější světový vytrvalostní závod v motorsportu

Příprava na letošní vytrvalostní korunovační klenot – 24 hodin Le Mans – započne půlhodinovým dokumentem, který bude mít 16. srpna premiéru na Eurosportu a téhož dne bude zpřístupněn i uživatelům streamovací služby discovery+. Fanoušci se mohou těšit hlavně na rozhovory se současnými i vysloužilými závodníky, sportovními novináři a dalšími významnými personami světa motorsportu. Race to Le Mans si v první řadě klade za cíl názorně ukázat, jak se formovala nynější identita oblíbené disciplíny.

Nejvýraznějšími tvářemi speciálního programového schématu budou komentátoři Lesly Boitrelle a Guenaelle Longly, devítinásobný šampion Le Mans Tom Kristensen a Jethro Bovington z Top Gear USA. Připraveny jsou živé přenosy zkušebních jízd, kvalifikačních kol i samotných závodů, kterých se zúčastní i skutečné motorsportové superstar, jako jsou Paul Di Resta, Anthony Davidson, Robert Kubica, Juan Pablo Montoya nebo Kazuki Nakajima.

Eurosport nabídne exkluzivní pokrytí celého 24 hodin Le Mans prostřednictvím svých lineárních kanálů i digitálních platforem, které mají dosah na více než 50 trhů v Evropě a Indickém subkontinentu. MotorTrend TV, též spadající do portfolia společnosti Discovery, se zaměří hlavně na americké publikum, a v Kanadě tuto roli vyplní kanál Velocity. Závod bude v některých regionech možné sledovat i na globální streamovací platformě discovery+, díky spolupráci s Eurosportem a MotorTrend TV.

Všechny kurty i všechny zápasy živě z Flushing Meadows

Eurosport je evropským televizním domovem tenisového US Open už od roku 1989. Letos fanouškům umožní být u každého zápasu na jakémkoliv z newyorských kurtů. Za tímto účelem povolává do akce i vlastní interaktivní studio Cube, které bude mít základnu v Londýně a o jehož obsluhu se postarají experti Barbara Schett a dvojnásobný grandslamový finalista Alex Corretja. Přímo na místě ve Flushing Meadows bude detailně turnaj sledovat a analyzovat sedminásobný držitel grandslamového zlata Mats Wilander. Členem expertního týmu je i Mischa Zverev, který též, mimo jiné, vstoupí do role analytika a komentátora v rámci svého pořadu Mischa’s Missions, který vysílá Eurosport.

Chod německého studia zajistí Boris Becker, a o vysílání z Francie se postará Justine Henin. Oba experti budou zároveň součástí mezinárodního expertního týmu, který bude po čas celého turnaje komentovat aktuální dění, nejdramatičtější momenty i zvraty, které se v New Yorku odehrají.

Eurosport se zavázal doručit tenisovým fanouškům na 300 hodin živého vysílání. Součástí toho se mají stát i nové pořady a formáty, které mají být zdrojem znalostí i zábavy. Dokument Novak’s Everest se zaměří na srbskou tenisovou superstar Novaka Djokovice a jeho cestu za tzv. Calendar Slam – tedy vítězstvím všech čtyř grand slamů v jednom kalendářním roce, což se naposled podařilo legendární hráčce Steffi Graf v roce 1988. V mužských kategoriích je to dokonce ještě déle – v roce 1969 se tím mohl pochlubit Rod Laver.

Motorsport, snooker a cyklistika z celého světa budou stěžejní součástí živého vysílání na kanálech Discovery během srpna i září. Na co se například můžete těšit?

14. až 15. srpna – ABB Formula E FIA World Championship, Berlín, Německo (Eurosport 1)

16. až 22. srpna – British Open Snooker, Leicester, Velká Británie (Eurosport 1)

21. až 22. srpna – FIA WCTR Race of Hungary, Hungaroring, Maďarsko (Eurosport 2)

8. až 12. září–2021 UEC Road European Championships, Trento, Itálie (Eurosport 1)

Sportovní léto na Discovery pokračuje, a nadále usiluje o lámání rekordů z hlediska dosahu i kvality obsahu. Vysílání Letních olympijských her v Tokiu 2020 se podařilo přilákat k obrazovkám na 372 milionů diváků z celé Evropy, a to pomocí lineárních programů, digitálních platforem, i partnerství s regionálními vysílateli na základě vysílacích sublicencí a FTA dohod. Streamovací služby discovery+, Eurosport Player a další pokryly více než 1,28 miliardy minut sportovních přenosů, což je 21krát více než tomu bylo na předchozích Olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018.

Foto: Eurosport