Petr Kopfstein si vzal zpět 5. místo v Red Bull Air Race

Poslední závod Red Bull Air Race v Indianapolis ve Spojených státech amerických přinesl Petr Kopfsteinovi šest bodů, které ho vrátily do elitní TOP 5 celkové klasifikace mistrovství světa Red Bull Air Race. “Sezona pro mě končí famozně,” pochvaluje si český pilot.

Karlovarský závodník prožil skvělou sezonu v elitní kategorii Masters. Přestože se v ní pohybuje teprve druhým rokem, získal 43 bodů. Jen jednou se mu během osmi závodů nepodařilo postoupit do semifinále Round of 8, jinak pokaždé bodoval. V Japonsku dokonce získal druhé místo. “To je skvělé. Musím říct, že se nám letos povedly všechny závody,” říká Petr Kopfstein z Týmu Spielberg.

Před závodem v Indianapolis si dal český pilot jediný cíl, porazit Australana Matta Halla a získat zpět celkově 5. místo v šampionátu. Cesta k tomu vedla přes sobotní kvalifikaci, ve které si Petr Kopfstein vyletěl druhé místo, přes Francouze Francoise Le Vota v nedělním Round of 14 a Němce Matthiase Dolderera v Round of 8.

Podmínky závodu byly velmi náročné. Celé dopoledne silně pršelo, přestalo až těsně před začátkem prvního kola. Silný vítr ale foukal dál. Francouzského pilota Petr Kopfstein porazil bez problémů, Němec už ale byl nad jeho síly. Dosluhující mistr světa předvedl snad nejlepší let letošního ročníku. “Matthias Dolderer zaletěl výborný čas, my jsme sice tlačili, ale nechtěli jsme udělat chybu,” komentuje Petr Kopfstein semifinálové kolo.

Přestože se mu nepovedlo postoupit do finále, v Indianapolis skončil na pátém místě před Mattem Hallem. Sezona tak pro něm končí více než výborně. “Cíl byl skončit v první desítce, když bychom byli v půlce, tak super, 5. místo je famózní,” raduje se český pilot.

Průběh letošního ročníku seriálu je pro něj i velkou nadějí do přístího. Netají se tím, že by rád zaútočil na “bednu” a na titul mistra světa, který letos získal Japonec Jošihide Muroja.

Aktuality ze zákulisí týmu Projekt Spielberg Petra Kopfsteina můžete sledovat i na jeho facebooku a instragramu.

https://www.facebook.com/18kopfstein/

https://www.instagram.com/petrkopfstein/