Po absolutní toleranci volá i komička Adéla Elbel

Nedávno spuštěný projekt Absolut Tolerance, za kterým stojí švédská značky vodky Absolut, podporují i známé české osobnosti. Aktivita, jejímž cílem je povzbudit k toleranci a soudržnosti v české společnosti, vznikla ve spojení s předním českým grafikem Pavlem Fuksou. Ten navrhl pět funkčních dveří, které jsou aktuálně umístěny v Praze, po 26. říjnu se některé z nich přesunou do Brna a Plzně.

Každé dveře vizuálně symbolizují jedno téma – rovnoprávnost mužů a žen, LGBT, svobodu vyznání, etnickou příslušnost a migraci. Pokud se kolemjdoucí rozhodnou dveřmi projít, vyjádří tím podporu toleranci. Na každých dveřích je tento průchod zaznamenán na počítadle, které je do nich zabudované.Za nápadem i vizuálním zpracováním kampaně stojí již zmíněný český designer Pavel Fuksa, který byl letos opět zařazen mezi 200 nejlepších ilustrátorů světa.

„Zejména v posledních měsících a letech přestala mít tolerance v české společnosti svoje místo a byla nahrazena cynismem, bezohledností a frustrací. Kampaň se netváří spasitelsky, rád bych, aby kolemjdoucí dokázala aspoň na moment zastavit a tuto frustraci zmírnit,“ přiblížil postoj ke svému návrhu designer Fuksa.

S Pavlem Fuksou projekt podpořila i česká komička Adéla Elbel, která svojí toleranci vyjádřila krátkými videi, ve kterých glosuje důležitost tolerance rovnoprávnosti můžu a žen a LGBT komunity.„Projekt Absolut tolerance podporuji, protože je odvážný a potřebný. Společenská témata by se měla otvírat a diskutovat o nich. Jen tak se může něco změnit. Firma, která je ochotná tolik zariskovat, si zaslouží velký respekt. Buďte taky odvážní! Absolutně!“ říká o kampani Adéla Elbel.

V Praze můžete dveře aktuálně potkat Náměstí Míru, Jungmannově náměstí, ve vestibulech Masarykova a Hlavního nádraží, Strossmayerově náměstí, Náměstí republiky a Na Andělu před kinem Cinestar. V Plzni na dveře narazíte například v kampusu Západočeské univerzity a na náměstí Republiky, V Brně na náměstí Svobody. Dveře budou k vidění do 1.11., do té doby tak každý může na daných místech vyjádřit svůj postoj k toleranci.

Videa s Adélou Elbel a další informace naleznete na www.facebook.com/absolut.cz.