Polemic a Campana Batucada vzpomínají na loňský společný koncert

První spolupráce osmičlenné slovenské party Polemic a bubenického uskupení Campana Batucada se uskutečnilo v roce 2015. O rok později pak vzniklo jejich unikátní společné turné čítající pouhých pět zastávek. Teď Polemic postupně zveřejňují záznam šestice písní, které díky kolaboraci s bubenickou úderkou získaly úplně nový háv.

První společný koncert Polemic a Campana Batucada byl pro mnoho jejich fanoušků nezapomenutelný. Přeplněný stan na trenčínském festivale Pohoda v roce 2015 jen o fous vydržel pod náporem lidí. Neskutečná odezva lidí byla pro kapelu obrovskou satisfakcí a pádným důvodem, proč s rytmickou úderkou Campana Batucada vymyslet něco dalšího. Proto se s nimi skupina Polemic znovu spojila v roce 2016 na pěti putovních hudebních festivalech uskutečněných pod hlavičkou slovenského FUN Rádia. Záznam šestice písní se rozhodla kapela uvolnit až teď se startem nové festivalové sezóny. Tuzemské fanoušky jistě potěší šestice hitovek v nových aranžmá, konkrétně jde o písně Komplikovaná, Medzi nebom a zemou, Svetlá mesta, Ako to prežijem a také energičtějších Jah Live a Conengría ve spojení s legendární Jovanottiho písničkou L’ombelico Del Mondo. Jako první záznam kapela zveřejňuje právě Komplikovanou.

Polemic ani u nás netřeba příliš představovat. Kapela funguje už od roku 1989 ve složení Peter “Petko” Opet, Braňo “Bejzo” Bajza, Michal “Mickey Mouse” Novácky, Peter “Ras Píter” Šandor, Peter “Pepe” Huraj, Miroslav “Mireček” Baričič, Ľubomír “Lubenko” Horák a Andrej “Šéfko” Juráš. V Čechách jsou velmi oblíbení a na kontě mají sedm alb a bezpočet osvědčených hitů.