Nenapravitelný provokatér přijíždí. Tommy Cash se vrací do Prahy

Rapper, tanečník a nenapravitelný provokatér, který posouvá pop kulturu nepředvídatelnými směry. To všechno je Tommy Cash. Konceptuální umělec, hudebník a estonská superstar se vrací do Prahy. V Roxy 19. února představí svou dlouho očekávanou debutovou dlouhohrající desku ¥€$.

Tommy se letos objevil na obálce francouzské módní bible Antidote, v žebříčku magazínu Dazed, který se zaměřuje na ty, o kterých se právě mluví, obsadil osmé místo. Otevíral módní přehlídku Ricka Owense pro jaro a léto 2019 a jeho profil se také objevil v magazínu Crack. V tom mimo jiné mluvil o své excentričnosti: „To, co jiným přivozuje nepříjemné pocity, mně dělá dobře.”

Byla to právě znepokojující virální videa, fotky a memy, které daly o mladém umělci vědět zbytku světa. Po sérii úspěšných singlů a pěti letech na scéně vydává Tommy Cash svůj debut ¥€$, na kterém spolupracoval se současnou producentskou špičkou, mezi ní je například britské duo Amnesia Scanner, BoysNoiz nebo muzikanti z labelu PC Music Danny L Harle a A. G. Cook.

G. Cook je také přímo podepsaný pod singlem Pussy Money Weed z letošního jara, jehož bláznivý videoklip plný osobitých tanečníků s různými proporcemi i tělesnými postiženími komentoval Cash následovně: „Obdiv k lidskému tělu jsem v sobě probudil jako tanečník. V poslední době se zvětšil poté, co jsme natočili video ke skladbě ,Winaloto’. Myslím, že každé lidské tělo je krásné takové, jaké je. Miluji tu pestrost. Je to, jak říká Kendrick Lamar – já jsem taky znuděný fotoshopem. Chci to, co je skutečné, ne umělé.“

Vstupenky (590 Kč) jsou v prodeji na webu fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.
Tagy: