Příští rok vyjde videohra o husitech. Pracuje na ní jediný vývojář, o pomoc nyní prosí veřejnost

Shadows over Silesia je temná akční adventura s fantasy prvky zasazená do reálné středověké Evropy. Hlavní pilíře hratelnosti jsou tři – průzkum, hádanky a souboje. Izometrická grafika připomíná klasiky žánru a působí trochu pohádkovým dojmem. Hráč se bude pohybovat jak po svých, tak na hřbetu koně a navštíví spoustu reálných i fiktivních míst ve středověkém Slezsku. Bude plenit vesnice, bránit hradby města, prozkoumávat tajné podzemní kobky, opuštěné doly, nebo zapovězené části klášterů. Hra vyjde kompletně dabovaná nejen v angličtině, ale díky spolupráci se skupinou Fénix Pro Dabing také v češtině. Autor Petr Kubíček, který na hře pracuje už více než dva a půl roku, nyní zveřejnil trailer a prosí veřejnost o pomoc skrz crowdfundingovou sbírku na Hithitu.

Trailer poprvé prozrazuje, že příběh hry je vyprávěn z pohledu dvou hratelných postav. Mrzutého husitského hejtmana Hynka, který nejde pro nadávku daleko a s ničím se moc nepáře a johanitského rytíře Lothara, muže dobrého vzdělání a mravů, co se po boku svých bratrů postaví do první linie Slezské obrany. Každý má své vlastní motivace a názory na svět kolem sebe, jinou výbavu a schopnosti. Jejich osudy se brzy propletou. Střetnou se se zbraní v ruce, nebo uzavřou křehké spojenectví, aby se bok po boku postavili mnohem horšímu nepříteli?

Vývoj hry dospěl do své poloviny a původně plánovaný rozsah se zvětšil o třetinu. Hra bude rozdělena do třinácti kapitol, nad kterými hráči stráví 20-30 hodin čistého času. Vše bylo zatím financováno pouze z rodinných úspor. Nyní ale autor potřebuje pomoc, aby se projekt podařilo dotáhnout do zdárného konce. Spustil proto na Hithitu crowdfundingovou kampaň, ve které chce vybrat částku nutnou k dokončení vývoje. Všichni přispěvatelé dostanou jedinečnou možnost si hru nejen koupit dopředu a tím autora podpořit, ale také získat exkluzivní předběžný přístup k demu, alfa a beta verzi hry.

„Chybí mi hlavně nezávislost a čas, abych se hře mohl věnovat na sto procent. Díky přispěvatelům bude moci vyjít už příští rok a také ve vyšší kvalitě. Každý, kdo projekt na Hithitu podpoří, získá exkluzivní možnost ovlivnit finální podobu hry účastí v uzavřeném alfa a beta testu. Každý feedback i příspěvek se počítá a díky každému z vás může být finální podoba hry ještě lepší, říká Petr Kubíček, autor hry 1428: Shadows over Silesia.

foto: archiv projektu