Promlčeno – vydraženo: plakát k novému českému filmu se v aukci prodal za více než 100 tisíc korun

Thriller Promlčeno s Karlem Rodenem v hlavní roli vstoupí do kin 28. dubna, pár týdnů před premiérou zažili jeho tvůrci šok. Plakát k filmu podepsaný Karlem Rodenem a Bárou Bočkovou se vydražil za více než 100 000,- korun.

Filmový plakát k thrilleru Promlčeno s podpisy Karla Rodena a Báry Bočkové původně vyhrál náhodný mladý muž, křestním jménem Lukáš, v soutěži na facebookové stránce filmu Promlčeno. Po obdržení své výhry ji zkusil z legrace nabídnout do aukce na portálu Aukro.cz. Zpočátku bláhový nápad se vyplatil a plakát vydražil za nečekanou sumu přesahující částku 100 000,- korun.

Novým majitelem podepsaného filmového plakátu Promlčeno se stal nadšený filmový fanoušek a sběratel plakátů Alexej Jaroš ml.. Svou vášeň pro filmový plakát pravděpodobně získal po svém otci, Alexej Jaroš st. je totiž autorem plakátů k řadě známých českých filmů. Mimo jiné vytvořil plakáty k snímkům Marečku, podejte mi pero, Jak utopit doktora Mráčka, Tajemství hradu v Karpatech, Léto s kovbojem, Fešák Hubert nebo Jen si tak trochu písknout.

„Plakát jsem potřeboval, abych uzavřel svoji sbírku. Navíc jsem věděl, že podpis Karla Rodena, který se téměř na nic nepodepisuje, má hodnotu sám o sobě. Nechal jsem se trochu unést bláznivým průběhem aukce, ale uvidíme za 20 let, jestli to byla hloupost nebo dobrá investice,“ říká nový hrdý majitel plakátu Alexej Jaroš ml.. Plakát graficky zpracoval Jan Poukar, fotografie pro jeho tvorbu pořídil fotograf Tomáš Třeštík.

„Ještě jsem tedy film samozřejmě neviděl, ale těším se na něj. Modlím se, aby to byl opravdu dobrý film,“ směje se Alexej Jaroš.

Sám Karel Roden filmu věří a je přesvědčený, že diváky nezklame. „Scénář jsem přečetl jedním dechem. Musím říct, že ten formát byl pro mě nový, úplně jiný, než jsem doteď hrál,“ říká k thrilleru Promlčeno Karel Roden. „Je to jednoduše skvělý film,“ reagoval Roden na průběžné zprávy o ocenění z filmových festivalů po celém světě.

O této aukci jsme věděli a sledovali ji. Autorem fotografie na plakát k filmu Roberta Sedláčka Promlčeno je renomovaný fotograf Tomáš Třeštík – i to mohlo sehrát roli v motivaci kupce plakát získat,“ komentuje aukci Jan Sadílek, CEO Aukro.cz. Částka, za kterou byl plakát vydražen, je podle Jana Sadílka u plakátů k současným českým filmům neobvyklá.

Thriller Promlčeno režiséra Roberta Sedláčka vejde do kin 28. dubna 2022.

O FILMU

Šokující živé vysílání, které během chvíle změní životy několika nevinných lidí. Záhadný Radek se po téměř dvaceti letech nečekaně vrací do svého rodného města, aby zde nalezl jistou mladou ženu a jednou provždy se vyrovnal se svou minulostí. V pátrání po neznámé ženě mu pomáhá Eva, ambiciózní rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do své živě vysílané noční show. Chtěla mít ve vysílání senzační událost, ale k jejímu zděšení začne na povrch vyplouvat něco, s čím nikdo nepočítal. Během Radkova vyprávění je do pochmurného příběhu vtažena nejen Eva, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí. Začíná napínavý boj o čas a o spravedlnost.

Režie: Robert Sedláček

Scénář: Robert Sedláček

Produkce: DONART Film

Distributor: Bontonfilm a.s.

Kamera: Jan Šuster

Hrají: Karel Roden, Barbora Bočková, Igor Bareš, Denisa Barešová, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina, Karel Jirák, Pavel Lagner, Justin Svoboda, Eva Decastelo a další

Fb: facebook.com/Promlceno

Ig: https://www.instagram.com/promlceno/

Trailer a fotogalerie: https://bit.ly/3HekLRh

Foto: Donart