První českou Surf Academy povede Gary Zebrowski

Francouzský Hossegor je Mekkou evropského surfingu. Poslední dva týdnu srpna zde pod vedením profesionálních instruktorů proběhne první česká surfová akademie pro všechny, kdo to se surfováním myslí alespoň trochu vážně.

Čeští surfoví instruktoři s mezinárodní licencí ISA, Otmar Oliva, Lenka Sedlářová a Petr Skála, si po deseti letech pořádání surfových dovolených po celém světě troufli na odvážný kousek. Společně se svým dlouholetým kolegou, francouzským surfařem a instruktorem Gary Zebrovskim, pořádají na konci srpna, kousek od známého Hossegoru, ve francouzském městečku Léon, první českou surfovou akademii pro zájemce primárně ve věku 15 – 25 let. Těší se ale i na starší účastníky.

„Našim cílem je, aby účastník akademie udělal opravdu rychlé pokroky. Při cestování po různých destinacích světa se potkáváme s Čechy, kteří sice jezdí pěkně, ale už pět, šest roků také úplně stejně. A to je škoda“ říkají organizátoři pobytu. „Češi si často myslí, že o surfu ví všechno, že třeba dělají kdo ví jak radikální cut backy. Z pláže pak ale vidíte, jak při troše štěstí, většinou omylem, možná tak stočí špičku k vrcholu vlny. A přitom by stačilo, kdyby jim někdo dal jednu dvě rady a jejich ježdění by se posunulo o sto procent kupředu.“

Surfování je o postupném zdokonalování jednotlivých fází jízdy, o trpělivosti a nepatrných detailech, které vedou k velkým změnám při jízdě. A přesně takových změn chtějí organizátoři Surf Academy za pomoci videocoachingu, individuálního přístupu, asistence profesionálních jezdců a společného surfování docílit. Pobyt doporučují těm, kdo už alespoň jeden až dva surfové kurzy absolvovali a vědí, že by se během následujících let a dovolených chtěli věnovat právě surfování.

Přihlásit se můžete na surf-trip.cz.