První český snowboardový film financovaný pomocí crowdfundingu

Zima sice u nás skončila, ale pro autory snowboardového filmu Never Too Late movie přišel zásadní okamžik. V následujících týdnech se totiž budou snažit vybrat od fanoušků snowboardingu finance na úspěšné dokončení svého projektu. Pokud bude kampaň úpěšná, tak se jejich film stane prvním projektem na poli tohoto atraktivního sportu financovaným díky crowdfundingu v ČR.

Martin Večerka z online magazínu Freeride.cz a Filip Jäschke z produkce Inmove Films se loni v létě rozhodli, že po delší době natočí “plnometrážní” film zachycující snowboarding v podání nejlepších českých a slovenských jezdců. Ve snímku si “zahrají” přední čeští jezdci jako Dušan Kříž, Petr Horák, Roman Dlauhý, Dan Porkert, Štěpán Rokos, Jakub Šimůnek, Lukáš Bendák a další. Po celou zimu tahle parta cestovala po České republice i okolních zemích, aby nasbírala co nejvíce cenného filmového materiálu. Podle slov autorů podobný projekt českému snowboardingu chybí.

“Věříme, že takový film může motivovat lidi k ježdění, a to je to nejpodstatnější. Donutit se sebrat, vyrazit s kamarády na hory a užít si den snowboardingu. Snowboardový film podněcuje kreativitu každého z nás ať už jde o hledání zajímavých lokalit, vybírání lajny v prašanu nebo vymýšlení nového triku, z něhož pak máte ten nejlepší pocit,” říká Martin Večerka, šéfredaktor online magazínu Freeride.cz, který má na starosti produkci filmu. “Díky sociálním sítím se mediální obraz snowboardingu stejně jako ve všech ostatních oblastech radikálně změnil. Dnešní doba nahrává spíše krátkým videoeditům, kterými nás internet doslova zahlcuje každý den. My bychom ale formátu delšího filmu chtěli dát ještě jednu šanci, a proto ten náš dostal jméno Never Too Late.”

Natáčení projektu je ale dost nákladné, autoři sice na film sehnali část potřebných financí od sponzorů, zdaleka to ale nestačí k jeho zdárnému dokončení. Proto se právě teď obrací na širokou veřejnost, aby jim přispěla skrze crowdfundingový portál Hithit.

“Na realizaci našeho projektu jsme nebyli schopni sehnat dostatek financí tak, aby měl film úroveň, jakou si představujeme. Podpory našich sponzorů si moc vážíme, přesto ale nestačí na stoprocentní dokončení našeho projektu. Proto jsme se rozhodli oslovit nejen čtenáře našeho magazínu Freeride.cz, ale všechny lidi, které zajímá snowboarding. A vlastně nejen je. Každý, koho náš projekt zaujme, nám může přispět, a to jakoukoliv částkou od stovky korun výše. Pro všechny, kdo přispějí, jsme navíc připravili zajímavé odměny od volných vstupů na podzimní premiéry filmu až po limitovanou edici snowboardů s grafikou projektu,” dodává Martin Večerka.

Autory filmu Never Too Late movie čeká v následujících měsících další natáčení na alpských ledovcích, pak přijde na řadu třídění záběrů, vybírání vhodné hudby do filmu, finální střih a postprodukce. Na podzim pak bude vše završeno premiérovou tour, na které bude film představen v několika českých městech.

“Nechceme si na nic hrát, snowboardových filmů vychází každý rok po celém světě spousta. Právě u nás ale už nic podobného delší dobu nevzniklo a náš snowboarding si to podle nás zaslouží. A zaslouží si to především všichni, kdo mají rádi snowboarding jako my! Přední čeští jezdci v něm předvedou to nejlepší, co s námi během sezóny natočili. Můžete se těšit na zajímavé lokality, technické triky a skvělou kameru. Naopak nečekejte dokument, ani styl poslední dobou oblíbených ‘webisod’ či ‘vlogů’, žádné rádoby epické řeči, prostě jen čistý snowboarding a skvělý soundtrack!”

Jestli vás film Never Too Late movie zaujal, pak na jeho dokončení můžete přispět na tomto odkazu: https://www.hithit.com/nevertoolatemovie