Známá blogerka v klipu jezdí autem Bodieho a Doyla

Mladá zpěvačka a fashion blogerka Annet Charitonová ve svém novém songu překvapí určitě jeho netradičním charakterem. Nejde o bezstarostnou skladbu, jak by se od zpěvačky jejího věku dalo očekávat.

“Text vychází z mé životní situace, mého životního příběhu. Každý si procházíme určitými etapami života – vztahy, problémy v rodinách nebo práci. Když o tom píšu text, dodávám si tím sílu,” vysvětluje hned v úvodu Annet předlohu pro slova písně, která na první poslech rozhodně není pozitivní a bezstarostná a vlastně se tak trochu vymyká pravidlům současného popového trendu.

Na klipu samotném spolupracoval produkční a kreativní tým Histogram films v čele s režisérem Janem Berghauerem, o styling se postarala Anna Bolha, o make-up Terezien Jim (MAC) a vlasové kreace vznikly z rukou Daniela Paška. V některých scénách zahlédnete legendární vůz Ford Capri, ve kterém se projížděla svého času dvojka Bodie a Doyle z dnes už kultovního seriálu Profesionálové, v jiných zase Annet představuje suverénní pojetí současné česko-slovenské modní avantgardy.

Vizuální stránka tvorby je pro ni i celou generaci současných umělců hodně zásadní a také z klipu je toto velmi patrné. O zvukovou složku skladby se postaral producent Osama Verse z The Glowsticks. Ten je také autorem její předchozí písně Taktomabyt, ve které participoval Anetin kamarád Ben Cristovao. Od zveřejnění Taktomabyt však uběhl téměř rok a půl. “Během téhle pauzy jsem se věnovala navrhování – vytvořila jsem například svou kolekci batohů a ledvinek se značkou NAUT, se kterou do budoucna ještě určitě něco vymyslíme. Začala jsem dělat brazilské jiu jitsu, což je teď můj oblíbený způsob meditace a zmizení od každodenního stresu. Taky jsem se ale učila psát texty v češtině, doufám, že jsem se i v tomhle směru posunula dopředu,” dodává Annet.

Už v březnu Annet odcestuje do Toronta za Osamou Verse, kde nahrají několik skladeb pro její plánované EP. Letos se tak od Annet ještě určitě dočkáme dalších nových skladeb.