Petr Kopfstein: Závody blízko Česka jsou pro mně vždy speciální

Po roční odmlce se vrací závod mistrovství světa v akrobatickém létání do Rakouska. O víkendu 15. a 16. záři bude nebe nad Vídeňským Novým Městem patřit soubojům pilotů Red Bull Air Race. Dolní Rakousko má svým návštěvníkům co nabídnou. Samo sebe nazývá „Zemí pro požitkáře“.

Regionální pochoutky, kulturní památky a různorodou přírodu doplní podívaná pro milovníky adrenalinu. Asi hodinu a půl od hranic Česka se utkají piloti o body v šestém závodě letošní série v dalším nádherném prostředí.

Když nemůže Air Race k nám, musíme my za ním

Absence šampionátu v domácím prostředí nedává českým pilotům šanci zažít pravou domácí atmosféru. Nejednou už ale čeští fanoušci dokázali platnost starého arabského přísloví. Závody v Budapešti letos v červnu to potvrzují. Zástupy fanoušků kolem trati stoupají a naši zástupci ve startovním poli neskrývají, že je to žene kupředu a dává dodatečnou motivaci je odměnit atraktivní podívanou a dobrým výsledkem.

„Miluju, když vidím to množství českých vlajek“

„Čeští fanoušci bezesporu nikdy neměli lepší šanci se přijít na některý ze závodů podívat živě. Vídeňské Nové Město je nejen geograficky, ale i kulturně velmi blízko České republice.“ vysvětluje Petr Kopfstein, který se představí v mistrovské třídě Red Bull Air Race a jedním dechem slibuje, že společně se svým týmem udělá vše proto, aby diváky z Česka nezklamal. Konkrétně Kopfstein má po posledním závodě v Budapešti stále na jazyku trpkou pachuť, kdy ho příliš opatrný let stál téměř jistý postup.

První šanci na reparát po prázdninové pauze bude mít Petr Kopfstein v pátém závodě série, který bude hostit 25. a 26. srpna ruská Kazaň na kterou naváže závod v Rakousku. Poslední dva závody budou hostit Spojené státy americké. První říjnový víkend se zakousnou listy vrtulí do vzduchu nad legendárním okruhem Indianapolis a celou sérii ukončí finálovým závodem ve Fort Worth v Texasu 16. a 17. listopadu.