Red Bull SoundClash je zpět. Utká se Rest proti Redzedovi

Dva naprosto rozdílní umělci, dvě pódia, šest kol a jeden vítěz – tento unikátní koncept hudebního souboje se po 12 letech vrací do Prahy. REST a REDZED se chystají 30. listopadu ve Foru Karlín předvést nevídanou show, ve které budou bojovat o to, kdo více zaujme publikum, protože právě to rozhodne o vítězi. 

Interpreti se utkají v šesti kolech, v každém z nich na ně čeká jiné zadání, kdy budou tlačeni až na hranice svých tvůrčích možností. Jejich snahou bude získat si publikum na svou stranu, protože právě to rozhodne o vítězi. Ten, kdo předvede větší show, hudební všestrannost a vynalézavost, odejde domů jako vítěz korunovaný na základě výše potlesku a křiku diváků. Chcete být u toho? Pak si nezapomeňte včas zajistit vstupenky, které najdete na redbull.cz/soundclash.

Historicky první ročník Red Bull SoundClash se konal v Holandsku v roce 2006. Od té doby dostává tento formát publikum pravidelně do varu – došlo k tomu už více jak 85 krát po celém světě! V Čechách tento hudební souboj proběhl dvakrát: v roce 2010 se v premiérovém ročníku utkali Tata Bojs s Monkey Business, kdy Tata Bojs vyhráli s jasným náskokem, a o rok později zvítězil David Koller nad dnes již neexistující skupinou Nightwork.

Kdo je kdo?

REST je jednou z nejvýraznějších postav české rapové scény. Na její vrchol ho vynesla nejen pověst freestylové hvězdy, ale i sólová alba, která dal dohromady pod domácím labelem Ty Nikdy. Za svou kariéru spolupracoval s nejlepšími lokálními producenty, mezi které patří například DJ Fatte nebo DJ Wich. A právě za album ve spolupráci s DJ Wichem získal platinovou desku a nominaci na rapového Anděla. Jeho tvorba se samozřejmě mění postupem času. Co ale bez pochyb zůstává, je láska k hiphopovému žánru “boom bap”.

A jak vnímá Red Bull SoundClash? „Bude to silný a nejspíš neopakovatelný zážitek jak pro mě, moji kapelu, tak i pro všechny naše fanoušky, kteří na event přijdou. Je to něco, co se děje jednou za několik let, a kdybych to odmítl, nejspíš bych si to do konce života vyčítal. Pro mě osobně to je i velký úspěch v mojí kariéře. Jsem šťastnej a hrdej, že budu společně s Champion sound součástí téhle obří akce, a dáme tam ze sebe absolutní maximum.“

REDZED je český rapper a hudební producent, který svou lásku k hudbě objevil ve svých čtrnácti letech, když začal hrát na kytaru. Jeho největší předností je umění kombinovat rap a žánry jako nu metal nebo heavy metal. I když je to rodák z okolí Hustopečí, pro svou tvorbu si zvolil angličtinu kvůli lepší zvučnosti. I to je důvodem, proč je REDZED jedním z globálně nejposlouchanějších českých umělců. Jeho nejznámější skladba “Rave in the Grave” se na Spotify protočila již víc jak 62 400 000 krát.

Jak sám říká: „Red Bull SoundClash bude zajímavá zkušenost a výstup z komfortní zóny.“ A nepodceňuje ani přípravu: „Budu dělat beats a psát bars. Pak to předvedu kapele a nadrilujeme to.“

Jak to bude probíhat?

Tato epická hudební bitva se odehrává v šesti intenzivních kolech, ve kterým musí umělci překonat své tvůrčí limity, aby získali přízeň publika. V prvním kole každý z umělců zahraje tři své největší hity, aby rozproudil fanoušky. V druhém kole přinesou interpreti na stage ty nejznámější světové hity ve svém stylu a žánru. Ve třetím kolem si každý z umělců vybere jeden svůj song, který mu v půlce ale ten druhý ukradne a dokončí si ho podle sebe. Ve čtvrtém kole vystoupí soutěžící ze své komfortní zóny. Každý si vybere jednu svou skladbu, kterou ovšem odehraje v jiném žánru (např. country, reggae, …). V pátém kole týmy jednotlivých umělců na stage přivedou hudebního hosta, se kterým každý interpret odpálí své předposlední vystoupení. V šestém finálovém kole rozhodnou diváci, kdo zvítězí.

Večerem bude provázet rapper Orion a moderátorka Zuzana Tvarůžková. O zahřívačku publika a after party se postará DJ Nobodylisten.

Red Bull SoundClash: REST vs. REDZED

  1. 11. od 19.00-23.30., Forum Karlín, Praha 8

www.redbull.cz/soundclash