Tipy na hřejivé kousky pro domácí lenošení

Chystáte se letos ušetřit za topení? Zvolte na doma takové oblečení, díky kterému se budete cítit komfortně, i když ručička teploměru klesne níže, než jste zvyklí. Stačí zvolit ty správné materiály, ať už jste kdekoliv. Ideální je volit kousky, které mají dokonalé termoregulační vlastnosti a zároveň odvádí vlhkost. Zároveň by měly být příjemné na těle a zadržovat pachy. Jak se připravit na chladné dny i bez tlustých svetrů a které kousky mít určitě doma?

Foto: Moira

Funkční oblečení jako základ domácí pohody

Kromě funkčních vlastností jednotlivých kousků oblečení, které vám v mnoha ohledech zpříjemní život zejména v zimních měsících, to souvisí i s tím, jak tepelná izolace vlastně funguje.

Pokud ležíte pod pokrývkou, hřeje vás vzduch, který ohříváte vlastní tělem. V případě funkčního oblečení je to podobné. Přímo ve struktuře pleteniny lze vytvořit vzduchové kapsy, které pomáhají izolovat teplo, takže je vám příjemně, i když třeba lenošíte u televize. Pokud provozujete nějaký sport a potíte se, díky vzduchovým kapsám pak pletenina rychleji schne. A právě proto je vhodné funkční oblečení tou správnou volbou pro každého, kdo chce zůstat v teple a v suchu.

Foto: Moira

Vršek, spodek a ponožky

Základní vybavení pro pohodlné a příjemné domácí lenošení je jasné. Kvalitní triko, dlouhé spodky a ponožky. Pokud investujete do kvalitních materiálů, můžete doma snížit teplotu o několik stupňů a zima vám rozhodně nebude. „Když si funkční prádlo oblečete jako základní vrstvu pod své běžné oblečení, můžete pokojovou teplotu snížit o 2 až 3 °C, aniž byste pociťovali zimu. Při dalším vrstvení vhodných kousků oblečení můžete teplotu snížit dokonce i více,” vysvětluje ředitelka společnosti Moira, Marcela Vlčková.