Řevnice čeká řev! Třináctý ročník Rockového Slunovratu se chystá už tento víkend

Redakce

V kalendářích milovníků a příznivců rockové hudby se blíží další, červenou fixou zakroužkovaný víkend. V Řevnicích u Prahy se pod rukama světových i domácích hvězd, rozezní řev elektrických kytar při dalším ročníku Rockovém Slunovratu. Okupovat místní areál lesního amfiteátru budou v pátek 31. května a sobotu 1. června.

Multižánrový festival Rockový Slunovrat se vrací na místo činu. Letošní, již 13. ročník slibuje opět nabitý program, který je připraven na třech hlavních stagích. V rámci dvoudenního festivalu vyroste v jeho těsné blízkosti i stanové městečko, aby měli návštěvníci čas a prostor na nádech a odpočinek. Chybět nebudou stánky, které se postarají o pitný režim a náladu. Prázdný žaludek uspokojí výběr hned několika kuchyní včetně té veganské.

Program už je kompletní

Jak už bylo zmíněno, na třech pódiích vystoupí mnoho zahraničních i tuzemských kapel a DJs. Headlinerem letošního ročníku je švédská rocková formace Royal Republic, která v rámci svého festivalového turné představí albovou novinku. V závěsu za nimi jsou němečtí punkrockeři Itchy, španělské ska v podání Auxilinebo elektronika od I Wear* Experiment z Estonska. Napůl ze Spojených státu jsou i Noise of Human Art alias N.O.H.A. Pro ty, kteří ani letos nepřestávají lovit české a slovenské kapely budou přichystaní Gaia Mesiah, Horkýže Slíže, Wohnout, Circus Problem, Prago Union, Kapitán Demo, Skyline, Sto zvířat a mnoho dalších.


Soutěž mladých talentů pro dobrou věc

I letos pokračuje v rámci festivalu soutěž mladých kapel, Rockový Slunovrat léčí, která má za cíl podpořit naděje české hudební scény. Vítězové minulých ročníků, kapely Jay Delver a MONNA, budou pro mladé soutěžící inspirací a představí se v rámci hlavního programu. Výtěžek se sbírky, do které se můžou návštěvníci zapojit jakoukoliv částkou, poputuje v plné výši na konto Klubu nemocných cystickou firbrózou. V rámci „nadace“ lze nově přispět i na elektrický vozík pro handicapovaného Patrika Šimánka, kterému po jeho vážné nehodě usnadní pohyb a posune ho blíže ke ztracené samostatnosti.

Vstupenky na Rockový Slunovrat naleznete v síti prodejce GoOut. Více informací najdete na facebooku a stránkách www.rockovyslunovrat.cz.