Kapela Eddie Stoilow představuje nový singl v češtině. Videoklip ukazuje temné stránky života

Pražská pop-rocková skupina Eddie Stoilow na sklonku loňského roku oslavila dvacet let na scéně. K tomuto významnému jubileu sobě i svým fanouškům nadělila nový český singl, který premiérově zazpívala v rámci narozeninového koncertu v pražském Lucerna Music Baru. Nyní píseň Nejdál vypouští oficiálně do světa v doprovodu nezvykle temného videoklipu, který ukazuje stinné stránky života a s nimi spojené démony. Ústřední roli v něm vedle frontmana Honzy Žampy hraje nešťastná láska, deprese a závislost na alkoholu a dalších návykových látkách. Singl je předzvěstí nového studiového alba, které kapela plánuje vydat v průběhu letošního roku.

Novou kapelní dekádu Eddie Stoilow startují záměrně singlem v češtině, které se doposud celkem úspěšně vyhýbali. „Zpívám dvacet let anglicky především z toho důvodu, že jsem vyrůstal v zahraničí. Kolegové z branže mě často nabádali, ať udělám singl v češtině. Nebyl na to ale správný čas. Ten nastal až nyní. Je to pro mě nové, ale myslím, že si to sedlo. Baví mě, že s češtinou mizí jazyková bariéra. Navíc jsem zjistil, že i v rodném jazyku dokážu vyjádřit pocity,“ říká frontman Honza Žampa.

Celý příběh klipu se odehrává v typické venkovské chalupě a jejím přilehlém okolí za šedivého deštivého dne. Ačkoliv samotný text songu je o útrapách, které umí přinést láska, video se tematicky věnuje špatně zvolenému řešení těžké životní situace. „Chtěli jsme znázornit špatné dopady toho, když se jakékoliv problémy řeší alkoholem nebo jinými návykovými látkami. Důsledky jsou pak mnohem horší, sám o tom dost vím z minulosti, kdy jsem měl temnější období. Zkusme řešit problémy sportem, přírodou, kontaktem s blízkými, hudbou, cestováním či se specialisty, nikdy ne chemií nebo alkoholem,“ přibližuje hlavní poselství nového počinu Honza.

Klip k singlu Nejdál vznikl na začátku prosince pod vedením mladého talentovaného režiséra Paula Wurcela, který stojí i za předchozím videem k singlu Grateful. Filmování probíhalo v areálu resortu Malevil a jeho blízkém okolí. K natáčení se používala nejmodernější videotechnika, úvodní záběry vznikly za použití dronu. Písnička Nejdál je předzvěstí nového alba Eddie Stoilow, které kapela plánuje vydat v letošním roce.