ROCK’N’RIDE: Freestyle triky, skvělá atmosféra a závody endura!

V termínu 28. – 30. července se kousek od Benešova odehrála akce ROCK’N’RIDE, která do areálu Kavčák přilákala kolem 2,5 tisíce návštěvníků. Celé tři dny se přes den řádilo na motorkách a v noci probíhaly bujaré večírky za doprovodu živé muziky, party ostřílených DJs a hektolitrů ledově namraženého Jägermeisteru. V rámci akce ROCK’N’RIDE se navíc v České republice historicky poprvé uskutečnil závod SuperEndura pod širým nebem.

Motocyklový festival ROCK’N’RIDE návštěvníkům nabídnul nabitý program od pátku až do neděle. Nejvíce očekávanou událostí byl premiérový závod SuperEndura pod širým nebem. V Česku se něco takového jelo vůbec poprvé. Vítězem se stal Jan Charvát, druhý byl Martin Kulhánek, třetí Jan Vašta.  „Hodně dobře se to osvědčilo. Už teď připravujeme vše na příští rok,“ doplnil Vít Kuklík, který se stal vítězem enduro sprintu O putovní pohár Jaroslava Kuklíka. Na druhém místě skončil Jan Charvát, třetí dojel Martin Kulhánek. „Vše dopadlo na jedničku, lidi si také pochvalovali možnost projet si trať se svojí motorkou,“ doplnil Kuklík.

Vyzkoušet si projet trať na vlastní kůži se svým strojem bylo jedním z velkých lákadel. Využilo toho hned několik desítek lidí, kteří nepřestávají lovit nové adrenalinové zážitky. „Chceme z ROCK’N’RIDE udělat jednu z největších motoristických akcí v České republice, a to s mezinárodním přesahem. Potvrdili jsme si, že to možné je. V příštím roce budeme v areálu KBS UAMK ještě silnější,“ dodal Martin Koreň.

Neméně zajímavé byly i závody Cassida FMX soutěží. Diváci byli svědky souboje bratrů Podmolů, kdy mladší Filip vyzval staršího Libora. A jak to dopadlo? Nakonec vyhrál Filip Podmol, a to v disciplíně Best Whip a Best Trick. „Bratr nakonec neudělal náročný trik Volt, tedy otočku kolem své osy nad letící motorkou. To bylo rozhodující,“ dodal Filip Podmol, který závody ovládl v konkurenci Martina Koreně, Františka Máci, Aleše Liemanna, Lukáše Volšického, Radka Bílka, Pavla Polášeka nebo Juliena Vanstippena a Jochen van den Eede. „Moc se mi líbilo to propojení motocyklových komunit. Doufám, že to příště bude ještě lepší,“ dodal Podmol vítěz Cassida FMX soutěží.

Foto: Ondřej Horálek