Návrat po 20 letech. Kultovní Garbage zase přijíždějí do Prahy!

Prodali více než 17 milionů alb po celém světě, vystupovali ve více než třiceti pěti zemích a mají titulní skladbu v Bondovce The World Is Not Enough. Řeč je o kultovní kapele Garbage, která se po 20 letech vrátí do Prahy. Svoji strhující show, která mixuje rock a elektroniku, přiveze 24. června na Křižíkovu fontánu, kde vystoupí od 20 hodin. Vstupenky jsou v předprodejní síti GoOut.

„V Praze Garbage naposledy hráli v roce 1999 na Zimním stadionu Slavie. A pamětníci si ten koncert pořád živě pamatují. Byla to neskutečná energie a výkon zpěvačky Shirley Manson byl impozantní. Je nám proto velkou ctí kapelu opět přivézt zdejšímu publiku,“říká promotér koncertu Jozef Tarkay.

Kromě zpěvačky Shirley Manson je nejznámějším členem kapely renomovaný producent Butch Vig, jehož nejzásadnějším dílem zůstane asi jednou provždy průlomové album Nirvany Nevermind. V roce 1995 kapelu Garbage založil, přibral spoluhráče Duka Eriksona a Steva Markera a natočil s nimi album odvážně a do té doby neslýchaně kombinující elektronické prvky s rockem. Právě to kapelu katapultovalo mezi nejžádanější hvězdy pop music.

„Na kapele je úžasné, že funguje ve stejné sestavě dodnes a stále drží kvalitativní laťku hodně vysoko. Jejich unikátní zvuk a provokativní vizuální estetika inspirovaly mnoho dalších skupin a úspěšná byla i jejich následující alba, která získala několik nominací na ceny Grammy, včetně Album Of The Year. Navíc se Garbage dostali do úzkého kruhu předních světových muzikantů, kteří měli tu čest natočit titulní píseň k Bondovce,“říká Tarkay.

Zatím poslední dekádu kapela zahájila vydáním alba Not Your Kind of People, které bylo podle časopisu Rolling Stone jedním z nejlepších v roce 2012. O tři roky později pak Garbage vyprodali světové turné ke 20. výročí vydání svého debutu.

Od roku 2018 skupina tráví čas na turné po celé Evropě, Severní Americe a Mexiku a chystá materiál na nové studiové album.
Tagy: