5 důvodů, proč vyrazit letos na Highjump

První srpnový víkend tradičně patří Highjumpu, největšímu cliffdivingovému závodu střední Evropy. Přední světoví skokani ze světové série, česká skokanská elita, nabušený hudební program a spousta doprovodného programu – to vše zažijete již tento víkend v lomu v Hřiměždicích u Příbrami.

Vyšší skoky a skokanská světová elita

I letos do lomu přijedou zástupci světové elity extrémních skoků do vody a utkají se ve skocích z 12, 16, 20 a nově i 25 metrů. Pro české fanoušky bude asi největším lákadlem skokan Michal Navrátil, který patří mezi 5 nejlepších skokanů planety současnosti. Dalším velkým jménem je dvojnásobný vítěz Highjumpu, teprve sedmnáctiletý Aidan Heslop z Velké Británie a jeden z největších sportovních talentů obecně. Svou účast potvrdil také diváky velmi oblíbený Peter Roseney ze Švýcarska, který ve svých 72 letech předvádí obdivuhodné výkony. Chybět nebudou ani ženy, své skoky předvede loňská vítězka Američanka Ellie Smart nebo třeba Genevieve Bradley z Havaje.

Kraak & Smaak, Benji Boko nebo PSH

Jako každý rok nebude chybět ani hudební program. V rámci show Red Bull Sound Splash to na vzdušeném pódiu rozbalí nizozemští KRAAK & SMAAK Soundsystem, legenda české hip hopové scény PSH, Mr. Locose svým balkánským folklórem, reggae a ska kapela Fast Food Orchestra, rocková kapela Vypsaná Fixa nebo britský DJ Benji Boko, který platí za jednoho z nejrespektovanějších elektronických producentů současnosti. Dále se představí vládce všeho a všech Kapitán Demo, rapper Smack, legendární DJ a producent DJ Wich, DJ Friky a mnoho dalších.

Exhibice střídá exhibici

Nejen skokani budou lítat vzduchem. Přímo na vodní hladině se představí jeden z nejlepších flyboarderů světa, Petr Civín, který se svým kolegou na vodním skútru předvede dech beroucí show. Novinkou bude exhibice Jetsurfera Maylow Silvera, který ukáže, co vše lze na surfu poháněném motorem dělat. Adrenalin zažijí návštěvníci také v Maaad Bounce zóně připomínající zábavnou adventuru Ninja faktor nebo na Air Bagu, kde si mohou zkusit volný pád v několika výškových kategoriích.

Chill out a party v Becher Zone

Nově na Highjump zabrousí Becher Zone. Návštěvníci si tu mohou zahrát fotbálek, dotvořit si svůj vlastní klobouk nebo prostě jen tak sedět s drinkem v ruce a z terasy pozorovat závody. Vodní fontána, která bude ve dne lákat k osvěžení, se pak ve večerních hodinách promění v DJ spot. O našláplou after party se tu postará partička rezidentních DJs z Dance Radia v podání Michaela C., Subgate a microSLEEP. Ve dne i v noci tu to pravé osvěžení nabídne festivalové „meníčko, kde bude na výběr od nestárnoucího Betonu a twistů až po Festival Moon nebo Becher Punch.

Tohle jinde nezažijete

Žádná jiná letní akce se prostě ani zdaleka nemůže pyšnit takovou atmosférou, jakou návštěvníci každoročně zažívají na Highjumpu. Tenhle koncept v České republice nemá obdoby. Všichni přítomní totiž závodníky mohou povzbuzovat i přímo z vody, do které si sami mají možnost také zaskákat. Samozřejmě z poněkud nižší výšky než samotní profíci. Kombinace osvěžující vody a horkého letního počasí tak diváky láká k tomu, aby se v okolí pohybovali převážně v plavkách. Kromě podívané na skákající odvážlivce tak bude pořád na co koukat i všude okolo.