Sedací buben Carton Cajon – stylový doplněk do bytu i hudební nástroj

Je známo, že hudba léčí lidského ducha. Na to také myslel i zakladatel českého startupu Carton Cajon Jan Lála, když se rozhodl vyrobit levnou a přitom skladnou verzi tradičního latinskoamerického bubnu. Hudbu tak už nebudete muset nosit pouze v srdci, ale všude s sebou.

Buben, na kterém se obkročmo sedí a nespoutaně se na něj hraje, uhranul Jana Lálu a nedal mu spát, proto přemýšlel, jak by mohl vytvořit jeho levnější verzi. „Klasický cajon je totiž vyrobený ze dřeva a dost drahý, pokud si ho sami nevyrobíte. Jednou jsem si ale zabubnoval a byl jsem od té chvíle lapen,“ říká Lála.

Carton Cajon je podle svého zakladatele skvělým všestranným produktem, který vám doma může sloužit jako malý stolek, židle, pomůcka ke cvičení nebo k příjemnému odreagování hudbou. Je navíc skládací a proto si jej lidé mohou kamkoliv vzít s sebou.

Svůj cajon Lála vyrábí ze zpevněného kartónu. Má krásný zvuk a váží jen pouhé jeden a půl kilo. Jeho nosnost je přitom až 150 kilogramů. Je lehký a přitom má jeho karton s vysokým obsahem dřevitých vláken velmi dobré rezonanční vlastnosti. Krom toho skládací sedací bubny Lála zdobí různými designy, které chce i přizpůsobit přání svých zákazníků.

„Cajon baví děti i dospělé, je to skvělá věc. Každý se s ním vyřádí podle svého,” uvedl Lála, který pro svůj startup shání podporu přispěvatelů na crowdfundingovém webu Hithit, aby mohl rozjet sériovou výrobu kartónových cajonů. Na dalších designech spolupracuje s umělci a studenty umění. Svůj český výrobek chce zatím držet na tuzemském trhu, pokud by ale měl u milovníků hudby a relaxu úspěch, nebál by se postoupit i do zahraničí. Mezi odměnami pro přispěvovatele nabízí Carton Cajony s vlastním designem nebo dokonce i kurz bubnování. Tyhle bubny vás prostě budou skutečně bavit.

Co Carton Cajon umí & jaký je?
vyrobený z kartónu – díky tomu je velmi lehký (váží jen 1,5 kg) a skládací, takže se dá vzít kamkoli s sebou
100% český výrobek – od nápadu po výrobu.
má styl, a ne jen jeden, protože každý má jiný vkus, každý má svůj styl.
pevný – unese až 150 kg, ověřeno zkouškou nosnosti.
spoustu funkcí – cajón je v první řadě buben buben s krásným zvukem, ale taky je to pohodlná židle, odkládací prostor i cvičební pomůcka
je s ním zábava – vyzkoušeno v praxi a baví děti i dospělé

Cajón [kachon] je název tradičního latinskoamerického sedacího bubnu, tradičně vyráběného ze dřeva. Carton Cajon je český výrobek, který běžný cajón povýšil na hravý a funkční kousek do interiéru. Je to cajón se vším všudy a výborně zní, je ale vyrobený z pevného kartonu, díky čemuž je navíc lehký, skládací a může být potištěný nekonečným počtem originálních designů.

Více na: www.cartoncajon.com.