Slovenská zpěvačka šokovala v Polsku! V přímém přenosu podpořila LGBTQ+ komunitu

Devatenáctiletá talentovaná slovenská písničkářka Karin Ann vyjádřila během návštěvy polské televize TVP2 v přímém přenosu podporu LGBT komunitě a menšinám. V rámci interview zazněla mimo jiné akustická verze skladby babyboy, při které Karin Ann vytáhla vlajku s duhovými barvami a uvedla komu je skladba věnovaná.

„Ráda bych dnes věnovala tuto píseň LGBT a minoritám v Polsku. Vím, že to nemáte lehké. Přála bych si, abyste se cítili v bezpečí, jsem tu pro vás, mám vás ráda a děkuji,” prohlásila Karin Ann. 

Její povzbuzující gesto, o kterém polská televize dopředu nevěděla, nezůstalo bez odezvy. Stalo se jedním z hlavních témat tohoto týdne v polských médiích. Poslední dny rezonuje o to více, že polská televize propustila člena týmu, který připravoval právě pořad Pytaniu na śniadanie, kde mladá hvězda vystupovala.

 „Samozřejmě mě nesmírně mrzí, že přišlo několik lidí o práci. Nevěděla jsem, že to bude mít takový dopad na nic netušící zaměstnance televize. Ukazuje to, jak velký problém je v Polsku svoboda slova a uznání LGBT komunity. Doufám, že to alespoň pomůže rozvířit debatu o toleranci polské společnosti,“ dodává Karin Ann.

O tom, jak má zpěvačka silný hlas i texty písní svědčí fakt, že jako jedna ze tří českých a slovenských umělkyň obsadí světelnou obrazovku na Times Square (před ní se to podařilo Ewě Farne a tento týden Lenny). Karin Ann se stala totiž tváří Equal playlistu Spotify měsíce srpna.

Umělkyně momentálně dokončuje turné v Polsku jako host zpěvačky Sanah a chystá se na vydání očekávaného singlu in company, který má vyjít i s videoklipem 30. července. Karin Ann napsala song sama, za zvukem stojí americký producent Tony Maserati, který spolupracoval s hvězdami jako je Beyoncé, Lady Gaga či Black Eyed Peas, za produkcí pak Tomi Popovič.

Karin Ann

Slovenská zpěvačka Karin Ann (19) debutovala na hudební scéně na jaře 2020. Její skladby se věnují tabuizovaným tématům jako je duševní zdraví, nerovnoprávnost a utlačování minorit. I díky tomu se těší podpoře doma i v zahraničí.  Ve své hudbě upozorňuje na nespravedlnosti moderního světa, genderovou nevyváženost, netoleranci vůči sexuální orientaci či rasovou diskriminaci. Nejznámější skladbou Karin Ann s tématem rovnoprávnosti je singl babyboy.

Karin Ann vydala 25. května debutové EP „lonely together“, kolekci sedmi písniček, které oscilují mezi popem, elektronikou a trapovými rytmy produkovali Brit Matt Schwartz (Yungblud, Massive Attack, Halsey) a slovenský producent Tomi Popovic.

Celé EP ‚lonely together‘ si můžete poslechnout na Spotify.

Foto: Archiv Karin Ann