Testování na covid nově probíhá i přes Obchodním centrem Šestka

Před Obchodním centrem Šestka vyrostlo nové testovací místo na přítomnost viru SARS-CoV-2 v podobě mobilního kontejneru. Testování provádějí pracovníci Českého červeného kříže certifikovaným výrobkem ECO-TEST, který uspěl jako nejspolehlivější antigenní test v rámci pilotní studie ZÚOVA. Testovací místo je pohodlně dostupné autobusovými linkami 191 a 119 a díky rozsáhlému parkovišti také autem.

„V našem obchodním centru se snažíme dělat maximum nejen pro naše zákazníky a jejich bezpečné nákupy a instalaci mobilního testovacího místa v jeho blízkosti vnímáme jako další logický krok,“ uvedla manažerka centra Michaela Němcová. „Test určitě není podmínkou pro vstup do obchodního centra, ale našim zákazníkům a zájemcům o testování může alespoň poskytnout jistotu, že nenakazí nikoho ze svých blízkých nebo své okolí.“

„Nákupní centra se vždy chovala zodpovědně při dodržování všech hygienických opatření a vždy nám záleželo na zdraví našich zákazníků,“ řekl Jan Kubíček, předseda Asociace nákupních center. „Proto jsme již před časem doporučovali respirátory FFP2 a snažili jsme se přispět k většímu protestování populace tím, že nabídneme naše prostory pro antigenní testování. Proto říkáme, že nejsme součástí problému, ale naopak řešení.“

Potvrzení o výsledku negativního testu je platné 48 hodin. V rámci zdravotního pojištění je testování zdarma každé tři dny, samoplátci a cizinci za test zaplatí 450 Kč včetně certifikátu v češtině, angličtině nebo němčině, 350 Kč pak za test bez potvrzení. Aby se před odběrným místem netvořily fronty, doporučuje se online objednání předem. Testovací stanice pak stihne odbavit až 6 lidí během 15 minut.

Výsledky testů jsou testovaným doručené do dvaceti minut formou SMS. Potvrzení o negativním výsledku se posílá prostřednictvím e-mailu nebo aplikace covidpass.

V prostorách vnitřního parkoviště při vstupu do nákupního centra zákazníci nově najdou také automat na respirátory. V nabídce jsou tu certifikované respirátory v bílé i černé barvě, dezinfekce značky Dermacol ve třech velikostech, gumové rukavice a několik desítek dětských roušek s barevnými motivy. Respirátory jsou na rozdíl od testů pro vstup do centra povinné.