Turné Cocotte Minute oslavující 15 let debutu Czeko se přehouplo do své druhé poloviny

Už jen pár zastávek zbývá z podzimní šňůry Cocotte Minute, při které oslavují a vzpomínají na 15 let starý debut Czeko. S tímto albem začali psát dějiny českého nu-metalu a právě toto album je vyneslo na špičku klubové scény, kde se drží dodnes. “Před patnácti lety jsme nastartovali něco, o čem jsme věděli, že dává smysl, a doufali, že to poznaj’ i ostatní. Po těch patnácti letech je to tady furt a je to silnější než kdy předtím. Pro nás s Czendálem je to ta největší odměna i zadostiučinění zároveň,” vysvětluje frontman Zeller.

Při této příležitosti natočila kapela ke stejnojmenné pecce po letech oficiální klip a aktuálně obráží republiku s koncerty, na nichž si tuto desku společně s fanoušky připomíná. “Popravdě jsme sami překvapený, kolik začalo chodit lidi, a doufáme, že se to už nebude opakovat. Neradi bychom se proslavili, protože sláva, peníze a úspěch, jak známo, kazí charakter! A my jsme již tak jako tak na morálním scestí. Alkohol, badminton a CD Dua Jamaha v přehrávači naší dodávky jsou jasná znamení, že naše dekadence nezná mezí již teď. Co teprv, až o nás začne psát i časopis Zahrádkář a Žena a pivo?” komentuje Zeller hojnou návštěvnost první poloviny turné.

Během večera vždy zazní sedm songů ze zmiňovaného alba, v devadesátiminutovém setlistu nebudou chybět ani hity z posledních dvou kritikou opěvovaných počinů Rituál, kmen a srdce a kmen a Veď mě. Jako host vystoupí písničkář a mistr peprných rýmů Vojtaano, se kterým si Cocotte Minute střihnou vzájemnou hostovačku. Turné vyvrcholí 29. a 30. 11. v Brně a 5. 12. v pražském Paláci Akropolis. Na prosincové vystoupení zbývá už jen pár lístků, proto s jejich koupí dlouho neotálejte.

Termíny Czeko 15 let tour:
28. 11. Bratislava
29. + 30. 11. Brno
5. 12. Praha
13. 12. Liberec
14. 12. Třebíč

Web kapely: www.cocotteminute.org

Facebook kapely: www.facebook.com/CocotteMinuteBand

Instagram kapely: https://www.instagram.com/cocotteminute/