Ty Nikdy Label přichází s novým albem Akta X

Poctivý rap plný různorodých názorů a postojů, zdravá drzost, punchlines i lyrika. Toho všeho je plné velmi očekávané druhé album Ty Nikdy Labelu Akta X, které dostalo výsledný sound v Red Bull Music Studios v Berlíně. S novým albem vyrazí Label také na tour, která startuje 2. listopadu.

S novou deskou si skupina raperů, jmenovitě Idea, Rest, Boy Wonder, Paulie Garand, MC Gey a Matys, dala na čas. Na první album, které vydala v roce 2012 pod názvem Label, navázala až po šesti letech. „Nikdo z nás nevěřil, že by mohlo vzniknout. Ale je tady a já jsem rád, že se nám v dnešní době, kdy texty moc velkou roli nehrajou, povedlo napsat album se stejným přesvědčením jako v roce 2012,“ říká šéf labelu Idea o počinu, na jehož výsledné podobě se podílelo všech šest MCs a dodává, že všechny songy vznikly během dvou intenzivních soustředění na chatě v Jizerských horách.

Album, které obsahuje 12 skladeb s údernými texty plných pravd, tradičně vtipných urážek a slovních hříček, je mozaikou silných témat i hravějších záležitostí. Řada z MCs se představuje v polohách a tématech, které pro ně nejsou úplně běžné. Všichni si ale drží svou osobitost. Skladby jsou unikátní tím, že na většině z nich je slyšet všech šest MCs. Vedle nich se na beatech podíleli producent alba Kenny Rough, DTonate, Fatte a Inphy.

Druhé labelové album se nahrávalo na konci května v Red Bull Music Studios v Berlíně. Tato studia jsou věhlasná nejen svým technickým vybavením, ale především perfektním a vypilovaným zvukem. Kromě toho je na desce i jeho bookletu, jehož grafiku navrhl Jan Kloss, cítit atmosféra čtvrti Kreuzberg, kde studio sídlí.

V Berlíně stihla parta natočit i dva videoklipy, a to ke skladbě Málo z nás a prvnímu songu Han Solo. Skladbě, která z celé desky vybočuje asi nejvíc.„Singl Han Solo úplně totiž nezapadá do tvorby Labelu. Je lehce líznutá moderním zvukem, ale ne tím, co teď dělají všichni,“ říká producent Kenny Rough.

Album Akta X můžete kupovat na CD, dvojvinylu na www.tynikdy.cz/shop, najdete ho také na oficiálním Ty Nikdy Youtube kanále a také na streamovacích službách jako Spotify a Apple Music. S nový albem vyrazí Ty Nikdy Label také na tour, která startuje 2. listopadu a končí 14. prosince. Lístky můžete kupovat na www.tynikdy.cz/koncerty.

Foto: Lukáš Matoušek/Red Bull Media House