Zářijové Španělsko pro pokročilé surfaře

Jakmile česká surfová cestovka surf-trip.cz otevřela surfovou akademii ve Francii, začali se ozývat pokročilí surfaři a surfařky ve věkové kategorii nad 25 let s žádostí o speciální kurzy také pro ně. A tak vzniklo zářijové Španělsko pro pokročilé.

Tři kurzy pro pokročilé proběhnou na stejném místě jako letní pobyty surf-trip.cz, a to ve vesničce Langre, uprostřed kouzelné Kantábrie, mezi městy Bilbao a Santander.

Výuka bude co nejvíce individuální, organizována na základě dovedností jednotlivých jezdců a doplněná intenzivním videocoachingem. Pokud to vlny umožní, plánuje organizační tým surfování na více než osmi plážích v nejbližším i vzdálenějším okolí. Cílem přesunů je seznámit účastníky kurzu nejen s různými typy vln, ale také s často složitou předpovědí a hledáním nejvhodnější pláže pro danou denní dobu, velikost vln, vítr a další faktory, které ovlivňují každý surfový výlet.

„Sever Španělska jsme vybrali proto, že zde v září nebývá tolik turistů jako na nedalekých plážích kolem vyhlášeného Biarritz a San Sebastianu. Podmínky jsou navíc o trochu náročnější než v létě, takže to bude pro pokročilé jezdce větší výzva,“ říká o volbě destinace Tereza Olivová ze surf-trip.cz, „důležitým faktorem jsou i naše dobré a několik let složitě budované vztahy s místními španělskými surfaři. Ti se na cizince často dívají skrz prsty a rozhodně je nevnímají jako přínos k rozvoji jejich kraje. My jsme ale měli velké štěstí v tom, že se naši kolegové seznámili s místními surfařskými opinion leadery, kteří se před dvěma lety dokonce stali součástí našeho týmu!“

Výběr lokalit a výuku, společně s českými instruktory, budou mít na starosti místní surfaři José Gabriel Pérez del Castillo a Joseba Olsen. Hasta luego!

http://www.surf-trip.cz/destinace/surfove-kempy-ve-spanelsku/