Ze stadionu na stadion. Pavel Nedvěd otevře adidas Store

V Evropě žádná taková prodejna neexistuje. Značka adidas přichází se zcela novým konceptem sportovního obchodu, který v pátek 30. srpna v Praze Na Příkopě slavnostně otevře Pavel Nedvěd, viceprezident fotbalového Juventusu Turín.

Šedé chodby sportovních stadionů jsou strohé a syrové. Přesto je fanoušci milují. Barvy a emoce do nich totiž vnášejí oni sami – pomalovanými tvářemi, dresy a svými zážitky. Stejné pocity se značka adidas nyní rozhodla přenést do svých obchodů, které se představují v novém konceptu Stadium Evolution. V Česku bude tento koncept představen jako v první evropské zemi.

Pro zákazníky bude na adrese Na Příkopě 12, Praha 1 připraveno 424 m2 prodejní plochy, na které zakoupí produkty pro běh, trénink, outdoorové sporty, volnočasové oblečení z kolekce Athletics, modní oblečení adidas Originals a speciální řadu Stella McCartney. Design bude charakterizován pěti slovy: aktivní, městský, syrový, oduševnělý a sebejistý. Výzdoba přitom ponese výraznou českou stopu, o kterou se postarají třeba fotografie běžců z komunity adidas Runners Prague, ilustrace od Elišky Podzimkové nebo motivační citát Emila Zátopka.

„Chceme našim zákazníkům představit novou úroveň nakupování, proto jsme se rozhodli přijít se zcela novým konceptem, který přenese do obchodu atmosféru ze sportovních stadionů. Věříme, že radost z nového oblečení nebo bot pak bude pro zákazníky stejná jako pocity po vítězném zápase jejich týmu,“ říká za značku adidas Denisa Dudášková, Senior Director Retail & Franchise Central Europe.

Jako jeden z prvních zažije tento pocit Pavel Nedvěd. Jedna z největších osobností světového fotbalu a držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu hrajícího v Evropě za rok 2003 slavnostně přestřihne pásku v pátek 30. srpna v 10 hodin dopoledne. Současný viceprezident Juventusu Turín přiletí do Prahy speciálně kvůli této příležitosti.

Spolu s ním store slavnostně otevře také Bára Votíková, brankářka české fotbalové reprezentace a oblíbená YouTuberka, jejíž videa odebírá téměř 450 tisíc uživatelů. Bára je od tohoto roku vůbec první fotbalistkou, která se ve střední Evropě stala tváří značky adidas.

Zvláštní program ovšem není připraven pouze na pátek, ale také na sobotu. A to vždy od 13 do 18 hodin. Po oba dny budou v obchodě známí ilustrátoři, tatéři a umělci. Ve spolupráci s nimi budou návštěvníci customizovat různé produkty kreslením, tetováním, gravírováním nebo tiskem. Každý si tak může odnést z obchodu originální kus oblečení.

S tvorbou vám pomůže například ilustrátorka Eliška Podzimková, tatérka Duhovka či ilustrátorka Michaela Vyskočilová. O potisk se postará známá Leviathan Crew.

Znovu otevřený obchod adidas Store najdete od 30. srpna na adrese Na Příkopě 12, Praha 1.