Další SURFTRIP v průzračných vodách

Před pár lety v Čechách surfing téměř nikdo neznal. Dnes je u nás surfařů tolik, že několikrát do roka zaplní surfovou loď, kterou mezi maledivskými atoly pronajímá česká cestovní kancelář SURF-TRIP. Letos v dubnu, společně s českým surfovým průvodcem a deseti účastníky, vypluje do průzračných vod Indického oceánu už popáté.

Maledivy patří mezi TOP surfové destinace světa. Díky tomu, že se rozkládají na velkém množství ostrovů, nabízí široký výběr surfových spotů různých úrovní. Surfová sezona je zde od půlky března do půlky listopadu. V hlavní sezóně, tedy od června do září, je tato oblast vyhledávána profesionálními surfaři. Naopak duben a říjen jsou ideální pro začátečníky i středně pokročilé surfaře. Po překonání možného strachu ze všudypřítomného korálového útesu pod vodou, na vás na začátku a na konci sezóny čekají dokonalé vlny přijatelných velikostí.

Základem úspěšného výletu je zkušený průvodce, který podle schopností jezdců na palubě, předpovědi a na Maledivách obzvlášť nebezpečných proudů každý den vybírá nejlepší místo k surfování. Bez něj se vám klidně může stát, že celý den bojujete s proudem na spotu u jedné strany ostrova, zatímco o pár kilometrů dále, na jeho obráceném břehu, chodí ty nejkrásnější vlny celého měsíce.

S lodí projedete několik spotů atolu Male, surfovat můžete na pravých i levých vlnách. V rámci odpočinku se nabízí nejenom opalování na palubě, ale také šnorchlováni na korálových útesech, popřípadě (většinou neúspěšné) chytání ryb.

Desetidenní pobyt na lodi na Maledivách je pro většinu účastníků nezapomenutelným zážitkem, cestovní surfařská kancelář SURF-TRIP ho nedoporučuje jen úplným začátečníkům. Mnohem víc si ho užijí ti, kdo už mají zkušenost s jízdou v čistých vlnách.

Na termínu 22. 4. 2017 – 1. 5. 2017 bude průvodcem jeden z prvních českých surfových instruktorů mezinárodní asociace ISA, Otmar Oliva. Surfařům, kteří si chtějí splnit sen a surfovat s delfíny i s želvami v křišťálově průzračné vodě slibuje, že se na pevninu vrátí sice úplně vyčerpaní, ale spokojení a se stovkami kýčovitých fotek v mobilu. Určitě si chytí i spousty krásných vln, rybu s největší pravděpodobností ale žádnou. Více na www.surf-trip.cz.

foto: archiv CZECH SURF s.r.o.