Jaké tajemství ukrývá bývalý dobříšský cukrovar? Privátní wellness, kde vyzkoušíte nejmodernější trendy

Sháníte ideální útočiště, kde si můžete na víkend odpočinout a přestat neustále přemýšlet o práci a povinnostech? Našli jsme jej za vás – nachází se ve  městě Dobříš, pouhých padesát kilometrů od Prahy, a jmenuje se Royal Wellness & Apartmány Dobříš. Tento moderní wellness komplex v budově historického cukrovaru vám zajistí dokonalý relax.

Prostory, ve kterých se Royal Wellness & Apartmány Dobříš nachází, jsou výjimečné už na první pohled. Historická budova totiž původně sloužila jako cukrovar, a tak se může pyšnit velmi specifickou atmosférou. Ačkoliv wellnessu ani apartmánům modernita rozhodně nechybí, připomínky barvité minulosti areálu najdete na každém rohu. V kombinaci s originálním designem se zde prolíná minulost se současností a nabízí útočiště každému, kdo chce na chvíli uniknout hektičnosti velkoměsta. Z Prahy vás cesta přitom vyjde maximálně na tři čtvrtě hodiny.

Royal Wellness & Apartmány Dobříš jsou v podstatě srdcovým rodinným projektem – stojí za ním sestry Dominika Vařeková a Veronika Jančíková, které si zde plní svůj dlouhodobý sen. To, že celý projekt stojí na nadšení a péči, je patrné jak z vysoké kvality služeb, tak z velmi přátelského přístupu k návštěvníkům, ve kterém se klade důraz hlavně na soukromí, čistotu a udržitelnost.

Znalci zahraničních wellness trendů určitě potvrdí, že Royal Wellness & Apartmány Dobříš může co do kvality služeb mnoho nabídnout. Otevření areálu totiž předcházelo hodně „terénní“ práce. Sestry zakladatelky totiž čerpaly inspiraci a zkušenosti v prestižních světových rezortech. Na webových stránkách www.spadobris.cz vyzývají potenciální návštěvníky k tomu, aby se „nechali rozmazlit“ – což v Dobříši rozhodně není problém.

Wellness dýchající přírodou

Samotné privátní wellness je designově rozděleno na dvě plnohodnotné části, které mají svou specifickou identitu a účel. Bio Wellness zprostředkovává jedinečný zážitek intenzivního spojení s přírodou, čehož dosahuje i kombinací využitých materiálů. Je určeno až pro šest osob, přičemž nabízí hned několik možností odpočinku a relaxace.

Využít tak můžete například vířivku s módem perličkové masáže nebo prostornou finskou saunu z cedrového dřeva. Každý návštěvník ale rozhodně musí vyzkoušet zdejší zážitkovou sprchu, která je vlastně věrnou imitací jeskyně s různými typy tekoucí vody. Je libo horská mlha, tropický déšť nebo prudký vodopád? Nic z toho není problém.

Za zmínku pak určitě stojí i online objednávkový systém s tabletem, přes který si můžete objednat občerstvení a drinky přímo do wellnessu. Pokud tedy nehodláte vyhřátou saunu ještě opouštět, ani nemusíte, protože personál se o vaši objednávku postará. A ani přitom se zaměstnanci nemusíte komunikovat.

Hra světel vytváří okouzlující atmosféru

Druhá část privátního wellness vám pro změnu nabídne okouzlující hru světel. Jde o podstatně komornější instalaci, která je určená maximálně pro dvě osoby, a tudíž nabízí ještě větší standard soukromí. I v Light Wellness je k dispozici vířivka, která má pro změnu nastavený režim hydromasáže.

Skutečným klenotem této části je ale prosklená saunovací kabina, která je vybavena nejen pohodlnými lehátky, ale také hvězdným nebem a výhledem do ohně. Podle preferencí si návštěvník volí mezi dvěma režimy – bio saunou a finskou saunou. A pokud zrovna nemáte náladu na saunu, vždycky si můžete jen tak zameditovat v odpočinkové zóně. Pro maximalizaci zážitku a soukromí opět můžete využít online objednávkový systém.

Jedinečná masáž bez maséra

Poměrně nedávno byl wellness doplněn ještě o samostatný prostor, ve kterém můžete využít takzvané vodní masážní lůžko. Pokud nevíte, co si přesně představit, jde vlastně o takovou masáž bez maséra. Masáž na lůžku trvá zhruba dvacet minut a lze ji určitě doporučit těm, co zažívají intenzivní stavy psychického napětí nebo žijí v konstantním stresu. Během masáže dochází ke zvýšenému prokrvení tkání a stimulaci látkové výměny, v důsledku čehož se uvolňuje svalové napětí. Žádaným efektem je úleva od bolesti. Celou „proceduru“ navíc doplňuje aromaterapie, která má taktéž blahodárné účinky nejen na psychiku.

Nebudete chtít odejít

I když se může na první dobrou zdát, že prim hraje hlavně samotné wellness, neopakovatelný zážitek nabízejí i zdejší apartmány. V nabídce jsou prozatím celkem čtyři – z toho jeden rodinný a tři designové. Ubytovací kapacity by se ale měly ještě letos rozšířit. Stávající nabídku doplní dva apartmány s venkovními vířivkami a terasami. Jeden z nich bude mít dokonce vlastní soukromou saunu. Kromě špičkové relaxace a moderního ubytování můžete navíc dopřát i svým chuťovým buňkám, a to v nově zrekonstruovaném bistru La Fabrica, které nabízí jak snídaňové a denní menu, tak stálé speciality i menu à la carte zaměřené na evropskou kuchyni s nádechem Francie.

Pomyslnou třešničkou na dortu tohoto areálu je pak unikátní koncept využívání vody, který je založen na technologii, jež je rodinným know-how. Tato technologie zákazníkovi umožňuje napustit si čistou a voňavou vodu, přičemž systém zároveň brání zbytečnému plýtvání. Celý provoz se tak může pyšnit tím, že je úsporný, ekologický a udržitelný.

Royal Wellness & Apartmány Dobříš nabízí wellness a ubytovací služby, které ocení každý, kdo touží po troše soukromí a odpočinku. Zahraniční inspirace a orientace v nejnovějších trendech je tu prakticky všudypřítomná. S příjemnou dojezdovou vzdáleností od Prahy jde navíc o skvělé místo, kde strávit klidný víkend mimo shon velkoměsta a načerpat energii.

Více informací najdete na www.spadobris.cz.

Foto: Spadobris.cz