Kam v Čechách na dovolenou u vody?

Kde nejlépe strávit parné léto? Přeci u vody. Pokud vás to netáhne k moři, i v Čechách si vody můžete užít dosytosti. A záleží už jen na vás, jestli dáte přednost přírodnímu koupání, nebo bazénu u hotelu s wellness procedurami. Máme pro vás 5 tipů, které ve většině splňují obojí.

Foto: Spa.cz

K Máchovu jezeru za písečnými plážemi

Máchovo jezero se svými písčitými a sluncem prohřátými plážemi vám navodí atmosféru jako u moře. Navíc u nich najdete plno atrakcí a tobogany. U Máchova jezera to v létě žije, a tak si u něj užijete dosyta společenského života. Po hladině jezera se můžete projet buď na šlapadlech, nebo si udělat výlet parníkem. Až budete mít vody nad hlavu, vyrazte prozkoumat Máchův kraj. Vystoupejte na tajuplný Bezděz, obdivujte hrad Houska nebo se projděte po Panské skále, kde se natáčela oblíbená pohádka Pyšná princezna. Ubytujte se v centru dění přímo v Doksech v hotelu Berg, který nabízí bohatý wellness program, od solární louky přes biosaunu po balneoterapii či pedikúru.

Foto: Spa.cz

Do Mariánek za elixírem mládí

Jestli se chcete nechat o dovolené hýčkat, vydejte se do Mariánských Lázní. Ve Falkensteiner Spa Resortu Mariánské Lázně se vám dostane pohádkové péče a odjedete odtud jako znovuzrození. Přímo v hotelu vyvěrá pramen Alexandra, kterému se přezdívá pramen mládí. K dispozici je velký bazén a špičková úroveň lázeňských procedur. Až načerpáte novou energii, vydejte se na prohlídku Boheminia – park miniatur českých historických a technických památek, ke zpívající fontáně, na rozhledu Hamelika, která skýtá nádherný výhled do okolí. Za návštěvu rovněž stojí městské muzeum, ve kterém bydlel i spisovatel Johann Wolfgang Goethe.

Foto: Spa.cz

Do Třeboně za Jakubem Krčínem

Kde jinde si užít vodu, když ne u Třeboně a jejích vyhlášených třeboňských rybníků, jejichž soustavu má na svědomí sám Jakub Krčín. Okolní příroda nabádá k jejímu prozkoumání, a to ať už pěšky, nebo na kole. Zvolíte-li kolo, rozhodně nevynechejte památky po rodu Schwarzenbergů, jimž dominuje rodová hrobka, poutní kostel Nanebevzetí P. Marie v Chlumu u Třeboně či třeboňský zámek. Na své si přijdou i milovníci kultury, neboť se v Třeboni konají přes léto hudební koncerty i divadelní představení. A chybět nesmí ani ochutnávka místních rybářských pochoutek. Jestli chcete mít všechno nadosah, zvolte Bertiny lázně. Její slatinné koupele vás dokonale prohřejí a k dispozici jsou i další wellness procedury doplněné o volný vstup do bazénu.

Foto: Spa.cz

Na Vranov za vodním dováděním

Věděli jste, že se Vranovské přehradě přezdívá Moravský Jadran? Prosluněné pláže, vodní atrakce a zábava. Ideální destinace pro rodinnou dovolenou, ale i jednotlivce. Samotáři svůj klid najdou v četných zátokách, kde je nebude nikdo rušit. Ve dvou si užijte vyhlídkovou plavbu na lodi, která vás převeze z jednoho břehu na druhý, a přitom degustuje místní vyhlášená vína. S rodinou prozkoumejte hrady Bítov a Vranov, které vás přenesou do historie, a Národní park Podyjí vás nepřestane uchvacovat pestrostí krajiny a hlubokými pohledy na řeku Dyji. Chcete-li si po výletě vždy perfektně odpočinout, zvolte ubytování v hotelu Happy Star v Hnanicích. Má pro vás nejen bazén či vířivku, ale objednat si můžete i lekci jógy.

Foto: Spa.cz

Na Lipno za českým mořem

Ne náhodou se Lipnu přezdívá české moře. Skvěle se na něm provozují vodní sporty, od windsurfingu po projížďku na plachetnici či celodenní výlet parníkem. K prozkoumání rozhodně stojí šumavská příroda, která se vám jako na dlani otevře na místní Stezce korunami stromů. Adrnalin si můžete zvýšit na bobové dráze, děti nechat prozkoumat Království lesa nebo nasedněte na kolo či in-line brusle a křížem krážem projezděte lipenské okolí. Přímo u břehů lipenské přehrady stojí Hotel Albatros, ve kterém se můžete zrelaxovat ve whirpoolu spolu se saunou.

Pořád vám připadá dovolená u vody jako skvělý nápad, ale z naší nabídky jste si nevybrali? Nevadí. Na portálu spa.cz najdete spoustu pobytových balíčků i s wellness procedurami a možností vodních radovánek. Zároveň si můžete projít hodnocení klientů vámi vybraných hotelů, a tak mít jistotu, že vyrazíte na dovolenou na to pravé místo.
Tagy: