Livigno – ráj pro ty, co se neradi nudí

Co člověk, to jiná představa o tom, jak by měla vypadat ideální letní dovolená. Italské Livigno je přesně to místo, kde se nezastavíte, protože nabízí širokou nabídku sportovního i relaxačního využití. Nordic walking po hřebenech hor, cyklistika na svazích sjezdovek i silniční projížďka dech beroucími průsmyky, golfové greeny s privátní výukou i vodní sporty na jezeře v srdci areálu. K tomu spousta doprovodného a odpočinkového programu pro celou rodinu. Livigno je ráj pro pravou aktivní dovolenou, z jehož programu si vybere každý.

Livigno je malé městečko ležící v italských Alpách na hranici se Švýcarskem. Díky své nadmořské výšce 1816 m je velmi oblíbeným zimním střediskem, které pravidelně hostí nejen lyžařské, snowboardové, ale především v letních měsících i cyklistické závody. Livigno a jeho okolí láká nejen svou nádhernou přírodou, ale i atrakcemi pro všechny věkové kategorie. Skvělého zázemí využívají rovněž vrcholoví sportovci při přípravách na novou sezónu či závody, z Čechů například kajakář Josef Dostál nebo nejlepší naše vytrvalkyně Eva Vrabcová.

Na kole i pěšky po horských stráních

Cyklistika je fenomén, který zažívá zlaté časy. Livigno nabízí cyklostezky různých obtížností a vítá nadšence jak horských, tak silničních kol. Speciálně pro MTB jsou upravené traily na sjezdovkách Mottolino (otevřena již nyní až do 1. října) s 13 trasami, na jejichž konci si můžete vyzkoušet skoky do nafukovacích polštářů, a Corosello 3000 (přístupná od 24. června do 10. září) s 25 km stezek s převýšením do 3 500 m. Novinkou letošní sezony je BikePass, díky kterému získáte přístup ke všem vlekům na obě sjezdovky s neomezeným počtem jejich použití a další zajímavé slevy. BikePassplatí do 10. září. Pro ty, co chtějí zlepšit své jízdní dovednosti, je k dispozici Bike skill centrum. Silniční cyklisté budou jistě nadšeni z průsmyků Stelvio, Gavia, Mortirolo a Bernina, které propojují Alta Valtellina se švýcarským Engadine.  Ve dnech 28. a 29. 6. si nenechte ujít tradiční závod TOUR TRANSALP – přejezd Alp na silničních kolech o délce 850 km.

Čím dál více oblíbenou aktivitou se stává Nordic walking – chůze s holemi, která má blahodárný vliv na naše psychické i fyzické zdraví. Okolí Livigna přímo vybízí k ozdravné procházce. Pro ty, kdo se chtějí naučit chodit správně, je přichystán dokonce kurz od 26. srpna do 1. září.

Jste náruživí běžci? Pak doporučujeme 21 km dlouhý běh STRALIVIGNO, který se koná 22. 7. a který je určen jak pro amatéry, tak profesionály.

Vodní radovánky i golfový green

V Evropě nejvýše položené vodní centrum Aquagranda Active You o rozloze 10 000 m² je ideálním místem, kde se malí vydovádí a velcí zrelaxují své tělo i duši. Aquapark pro své návštěvníky přichystal od 24. června jednu lahůdku, každou sobotu od 6.30 hod. se mohou těšit na Aperi-Wellness s živou hudbou. Naopak livignské jezero můžete prozkoumat rovnou díky několika vodním sportům – kanoistice, windsurfingu nebo veslování.

Golf Driving Range je unikátním golfovým hřištěm, jehož cílem je přivést k tomuto sportu širší veřejnost a zároveň fungovat jako vhodný prostor pro individuální trénink profesionálů. Rozkládá se na 10 000 m² a je členěn na 3 greeny s různou úrovní náročnosti. Proč nezačít s golfem zrovna v Livignu?

Vyzkoušejte chuť tradiční gastronomie

Livignská kuchyně je ovlivněna Švýcarskem, s nímž se pojí tradiční vůně po bylinkách, sušeném masu a sýrech. Místní pokrmy dýchající historií a pradávnou tradicí každý rok mají svůj festival, tak zvaný GOURMET PATH. Tento gastronomický zážitek si nenechte ujít a vyrazte ve čtvrtek 13. 7. s průvodci ve folklorních krojích na 5 km dlouhou procházku, vedoucí krásnou livignskou přírodou obohacenou o 6 zastávek, na nichž se můžete ponořit do chutě pochoutek, které pro vás připraví Asociace kuchařů.

Aktivně s Active Card Summer

Chcete si užít dovolenou v Livignu naplno? Potom je pro vás Active Card nepostradatelným pomocníkem, který vám otevře dveře ke kulturním, sportovním či relaxačním aktivitám. Kartu jednoduše získáte ve vybraných hotelech a apartmánech a s ní i slevy na vstupy, workshopy, akce pro děti, možnost zúčastnit se pěších i MTB túr s průvodcem, navštívit místní pivovar či mlékárnu, Švýcarský národní park i večerní akce.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách Livigna:

www.livigno.eu
Tagy: