Originální Karosa vyvezla komedii na tour po Česku

Letní kino je bez debat oblíbenou kratochvílí letních večerů po celé republice. K organizaci setkání s přáteli, pikniku na dece a vychutnáním si teplé noci láká v těchto dnech mnohem více, než setkání v oblíbené hospodě. Výběr filmu ovlivňuje úspěch a k veřejnému promítání se nehodí kde jaká kultovka.

A tak se s mottem „Má-li být estráda veselá…“ na paměti do letošních příprav pustila i Půjčovna stojů společnosti Zeppelin CZ. K 20. výročí vstupu na český trh si přední divize společnosti hledala ideální formu, jak uspořádat oslavu narozenin a zároveň poděkovat za vlídné přijetí. Volba nakonec padla na letní kino a právě českou komedii. V pěti městech, ve kterých má Půjčovna své pobočky si po 3 večery mohou diváci užívat atmosféru při sledování filmu pod širým nebem.

I když si česká komedie, ruku na srdce, odnáší v posledních letech z kin spíše kritiku, než plácání po zádech režisérů, najdou se kousky, které vytáhnou koutky úst výš. První dva večery mají diváci šanci shlédnout  filmy Muži v naději a Ženy v pokušení, režiséra Jiřího Vejdělka. Absurdita situací, které zažívají hlavní aktéři naladí, rozesměje a každopádně neurazí. V nastaveném tempu pokračuje třetí promítací den legenda a absolutní klasik mezi českými sluhy – Saturnin.

Na atmosféru kina, jakou si už užili v Olomouci a Českých Budějovicích, naváže v doprovodu stylové Karosy Plzeň. V dohledové vzdálenosti věznice na Borech v multifunkčním areálu Škodaland se tour zastaví už ve čtvrtek. Oslava filmem začíná s příchodem tmy okolo půl desáté. Před promítáním bude hrát hudba, což dává ideální prostor k posezení s přáteli a nalazení atmosféry. Pro diváky je připravená soutěž a to nejen v Plzni, ale i příští týden od pátku v Jihlavě a za 14 dní od čtvrtku v Liberci. Hraje se vždy o mobilní telefon a další ceny.

Více o soutěži a kompletní program Letního filmového promítání najdete na www.kino.zeppelin.cz nebo na facebookovém profilu Půjčovny stojů Zeppelin CZ.